<

У далекобійників на кордоні не перевіряють військово-облікові документи

05:07 | 21.05.2024 / Новини / /
Перегляди
269
/ Коментарі відсутні

На цей час Державна прикордонна служба при перетині кордону не перевіряє військово-облікові документи у водіїв, які здійснюють міжнародні перевезення.

Про це повідомив речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко в ефірі телемарафону, пише УП.

За словами речника ДПСУ, з 18 травня, коли набув чинності новий закон про мобілізацію, прикордонники почали перевіряти військово-облікові документи в певних категорій чоловіків у віці від 18 до 60 років.

«Це стосується осіб, які заброньовані на час мобілізації або воєнний стан, які не придатні відповідно до висновку ВЛК і виключені з військового обліку за станом здоров’я, осіб, у яких на утриманні є троє і більше дітей до 18 років, хто самостійно виховує дитину до 18 років або в кого є дитина до 18 років і дружина, яка проходить військову службу, а також інших осіб, які підпадають під пункт 26 правил», – сказав він.

«Ми не перевіряємо на цю мить військово-обліковий документ в інших категорій осіб – в першу чергу, осіб з інвалідністю, осіб, які супроводжують людей з інвалідністю, ми не перевіряємо військово-обліковий документ в осіб, які перевозять гуманітарні вантажі, а також у водіїв, які здійснюють міжнародні перевезення товарів та пасажирів».

На питання, чи був у такому разі недоречний протест далекобійників у суботу, Демченко сказав, що «щодо власне правил перетину кордону, то для водіїв на цей момент нічого не змінилося».

«Ті особи, які є в системі “Шлях”, які мають відповідні дозволи, як і раніше, можуть перетинати кодон за тими ж правилами, для них вони не змінилися. В будь-який момент можуть бути внесені зміни урядом до правил перетину кордону, до постанови №57. Якщо там будуть прописані надалі якісь особливі умови або зміни для якихось категорій, звісно, прикордонники застосовуватимуть. Але на цей час у водіїв ми не перевіряємо військово-облікові документи», – пояснив він.

Демченко зазначив, що також військово-облікові документи не перевіряються у працівників залізниці, у осіб, які відносяться до авіаційної та морської галузі, а також осіб, які займають певні посади.

Що передувало: У суботу на Одещині водії фур у суботу частково перекривали трасу Київ-Одеса, протестуючи проти закону про мобілізацію.

Раніше у ДПСУ пояснювали, що з набуттям чинності закону про вдосконалення мобілізації для окремих категорій українських громадян під час перетину кордону буде обов’язковим наявність військово-облікових документів. Водночас це не стосуватиметься водіїв, які здійснюють перевезення медичних вантажів та гуманітарної допомоги, а також міжнародні перевезення вантажів та пасажирів.

29-го квітня Асоціація міжнародних автоперевізників заявила, що під час повернення в Україну з-за кордону співробітники ТЦК та СП знімають водіїв прямо з рейсів і силоміць забирають у центри комплектування.

У пресслужбі Закарпатського ОТЦК та СП на це відповіли, що відправлення водіїв вантажівок до ТЦК та СП пов’язано з тим, що під час огляду документів не завжди є можливість на місці перевірити всі військово-облікові дані, а водії вантажних транспортних засобів такі ж громадяни України, як і інші.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

19 Червня, Середа