<

Слідча комісія Ради назвала головну причину Іловайської трагедії

Цей запис опубліковано більш як рік тому
08:25 | 16.11.2021 / Новини / /
Перегляди
532
/ Коментарі відсутні

Парламентська Тимчасова слідча комісія вважає, що головною причиною Іловайської трагедії є неналежна організація оборони країни як системи політичних, економічних, соціальних, військових, інформаційних, правових, організаційних та інших заходів щодо захисту держави в умовах збройної агресії.

Про це повідомила на брифінгу журналістам голова ТСК Мар’яна Безугла, – передає УНІАН.

Як зазначила, у проміжному звіті комісії в частині вивчення Іловайської трагедії на предмет можливого надання представниками органів державної влади України та іншими особами державі-агресору сприяння у протиправній діяльності проти національної безпеки України було встановлено, що основними причинами, які призвели до Іловайської трагедії, є неналежна організація оборони країни як системи політичних, економічних, соціальних, військових, інформаційних, правових, організаційних та інших заходів щодо захисту держави в умовах збройної агресії.

Водночас жодної конкретики, що саме і як саме неналежно організували в плані оборони від агресії з боку РФ, Безугла не озвучила.

Також вона відмовилась відповідати на будь-які запитання журналістів.

Слід зазначити, що в інформації, яку декілька місяців тому оприлюднила генеральний прокурор Ірина Венедіктова, йшлося про те, що Іловайська трагедія не є у прямому причинно-наслідковому зв’язку з діями вищого військового та політичного керівництва держави станом на липень-серпень 2014 року.

Головною причиною цієї трагедії Венедіктова назвала дії Російської Федерації, представники якої порушили домовленість про надання коридору для виведення українських збройних формувань з оточення і відкрили вогонь по українських військових.

Іловайська трагедія

Наприкінці серпня 2014 року після запеклих боїв бійці сил АТО потрапили в оточення під Іловайськом Донецької області. Російські військові обстріляли коридор, по якому за домовленістю повинні були виходити українські бійці.

За офіційними даними, під Іловайськом і в самому місті загинули 366 українських бійців, близько 450 отримали поранення, 300 потрапили в полон.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

24 Червня, Понеділок