<

На Шацьких озерах перевірили якість води

19:29 | 30.09.2023 / Шацьк / /
Перегляди
904
/ Коментарі відсутні

Регіональним офісом водних ресурсів Волинської області Лабораторією моніторингу вод та ґрунтів двічі на рік (на початку і в кінці відпочинкового сезону) проводиться аналіз якості води у 8 озерах Шацького національного природного парку (о. Світязь, о. Люцимер, о. Чорне Велике, о. Пісочне, о. Пулемецьке, о. Луки-Перемут, о. Острів’янське, о. Кримно).

Про це повідомили у Шацькому національному природному парку.

Щороку антропогенне навантаження на природньо-аквальні комплекси зростає, тому виникає необхідність у проведенні гідрохімічних досліджень якості води.

За одержаними загальними гідрохімічними показниками, якість води відповідає санітарним нормативам. Проаналізувавши отримані результати було встановлено, що вода в озері Світязь має відновний потенціал, тобто така вода типова для підземних вод, де присутні метали низьких ступеней валентності.

Оцінка динаміки покомпонентного хімічного складу води в озері Світязь дозволяє зазначити, що вода на досліджуваній ділянці немінералізована та її компонентний склад фактично повністю відповідає регламенту санітарно-хімічних показників безпеки і якості, незважаючи на збільшення рекреантів, які відвідують територію Шацького національного природного парку.

Тому можна вважати, що озеро Світязь – екологічно стійке та залишається одним із найчистіших в Україні.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

21 Червня, П’ятниця