<

СБУ ліквідувала нові схеми ухилення від призову

15:34 | 29.01.2024 / Новини / , /
Перегляди
250
/ Коментарі відсутні

Служба безпеки України заблокувала нові схеми ухилення від мобілізації та нелегального виїзду за кордон чоловіків призовного віку.

Про це повідомила пресслужба СБУ

У результаті комплексних заходів у різних регіонах України затримано організаторів оборудок. Ділки пропонували військовозобов’язаним втекти до Євросоюзу на підставі підроблених документів або в обхід контрольно-пропускних пунктів.

Вартість таких “послуг” оцінювали від 3000 до 10 000 доларів. Сума залежала від терміновості та способу втечі.

Правоохоронцям вдалося запобігти нелегальному переправленню за кордон понад 50 потенційних призовників.

Так, у Києві нейтралізували злочинну групу, до якої входило двоє посадовців столичних медзакладів та очільниця місцевої громадської організації.

Фігуранти фабрикували для своїх клієнтів висновки лікарських обстежень щодо наявності у них тяжких діагнозів. Потім фіктивні документи подавали до центру медико-соціальної експертизи для встановлення ухилянтам 2-ї чи 3-ї груп інвалідності.

Отриману підробку вони планували використати для незаконного виїзду за межі України, щоб сховатися від мобілізації.

У Чернівцях викрили трьох посадовців місцевих лікарень, які торгували фальшивими меддовідками про наявність психічних захворювань.

Щоб максимально приховати “схему”, її організатори фіктивно оформлювали своїм клієнтам госпіталізацію та виписки щодо проходження стаціонарного лікування. На підставі цих “документів” ухилянтів знімали з військового обліку у зв’язку із непридатністю до служби за станом здоров’я.

У Львові “на гарячому” затримали медпрацівницю, яка продавала підроблені висновки медико-соціальної експертизи про встановлення груп інвалідності.

На Черкащині викрили очільницю приватної компанії у сфері будівництва. За гроші вона сприяла в оформленні інвалідності для жінок потенційних призовників. Таким чином їхні чоловіки планували виїхати за кордон як супроводжуючі особи.

У Хмельницькій області затримали місцевого барбера, який за гроші організував переправлення ухилянтів до ЄС. У довірливих розмовах він пропонував своїм клієнтам “допомогу” у втечі за кордон. Його спільник забезпечував перетин поза контрольно-пропускними пунктами.

За всіма викритими фактами триває розслідування для встановлення всіх обставин злочинів та притягнення винних до відповідальності.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

16 Квітня, Вівторок