<

Розповіли, як підтримати дитину в новому навчальному році

08:36 | 9.09.2023 / Новини / , , /
Перегляди
33
/ Коментарі відсутні

Початок нового навчального року зазвичай є стресовим періодом для дитини, особливо – в умовах війни.

Як підтримати дітей та підлітків пояснила психологиня Світлана Ройз, її поради опублікували на сторінці Міністерства освіти на науки, – передає УП. Життя. 

Фахівчиня зазначає, що під час хронічного стресу, викликаного нестабільною ситуацією, у школярів можуть загострюватися відчуття сорому, невпевненості, провини, самотності і неспроможності.

Вона радить додати впевненості в собі та підтримати дитину.

Насамперед варто створити у родині атмосферу взаємоповаги та безпеки. А ще привчити дітей сприймати помилки не як вирок, а як досвід.

«Діти часто живуть у режимі очікування невдач. Їм потрібен досвід перемог і підтримка, тож давайте дрібні або навіть вже знайомі завдання, які можуть принести швидкий результат, також святкуйте «перемоги» дитини», – радить Світлана Ройз. 

Вона додає, що у школярів на початку року можу трапитись розчарування, яке призведе до безсилля та зневіри у власні сили. Щоб запобігти цьому:

  • обговорюйте плани родини разом; 
  • якщо насуваються зміни, попереджайте про них заздалегідь, пояснюйте причини. 

Психологиня не радить стимулювати дітей соромом і почуттям провини, адже це позбавляє їх сил і стає ще одним травмуючим фактором. 

Це нормально, якщо на початку шкільного сезону:

  • дитина не може пригадати, що вчила минулого року; 
  • дитина швидко втомлюється; 
  • настрій дитини різко змінюється. 

Тому спеціалістка радить робити паузи, пропонувати різні завдання та активності, а також висловлювати дітям розуміння та підтримку. 
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

24 Лютого, Субота