<

Розповіли, скільки потрібно зберігати квитанції про cплату комунальних послуг і навіщо

08:26 | 25.07.2023 / Новини / /
Перегляди
57412
/ коментарі 2

Суперечки з постачальниками послуг або керівною компанією можуть виникнути у будь-кого з користувачів послуг. У такій ситуації наявність паперових чи електронних квитанцій стане аргументованим доказом вашої правоти.

Про це повідомляє ТСН.

Незалежно від того, яким способом ви оплачуєте послугу, підтвердженням ваших дій якраз і є платіжна квитанція. Процес оплати гранично спрощений, можна оплатити не виходячи з дому електроенергію, опалення, водопостачання, квартплату одним платежем.

Щоб квитанція про сплату послуг мала юридичну силу, в ній  повинні бути присутні графи, в яких зазначаються показання засобів обліку, суми до сплати, тобто дані, які можуть знадобитися для підтвердження платежу в ситуації, якщо між сторонами виникнуть суперечки.

Квитанції потрібно зберігати, тому що:

  • у разі збою в системі зберігання даних відомості можуть бути загублені, а потім відновлені некоректно або не повністю,
  • може бути плутанина в платежах, викликана зміною тарифів або іншими обставинами,
  • трапляються помилки та несумлінність співробітників.

У  таких та інших ситуаціях між споживачами та постачальниками може виникнути суперечка, надалі і судовий розгляд. У цьому випадку як доказ оплати послуг приймаються винятково документальні свідчення. 

Скільки років зберігати квитанції:

  • Жоден нормативний акт не вказує, як довго потрібно зберігати квитанції з відміткою або чеком про оплату послуг ЖКГ, тому в такому разі користуються законом про термін давності позовної заяви. Згідно з ним, позовна давність щодо подібних спорів закінчується через 3 роки від моменту виникнення проблемної ситуації.
  • Цей закон не є перешкодою для прийняття позову судом, але, якщо в суді озвучити цей момент, рішення в 100% випадків буде ухвалено на користь споживача послуг.
  • Компанії намагаються йти на різномнітні хитрощі, щоб розширити строки позовної давності. Це відбувається вкрай рідко, тільки у разі виникнення реальних форсмажорних обставин. Тому досвідчені юристи радять зберігати оплачені квитанції протягом 5 років.

Квитанції платежів, зроблені через Інтернет, можуть  зберігатися в електронному форматі. Потрібно мати на увазі, що надруковані квитанції без справжніх печаток організації можуть не прийматися в судових органах як доказ. Тому надійніше буде попросити співробітників банку через який проводився платіж, видати повноцінну квитанцію з печатками та датами. 

В електронних архівах банків зберігаються всі платежі, коли-небудь зроблені клієнтами. Клієнт має право зробити запит щодо детальної виписки за кілька місяців або за довший період. Зробити це можна і в особистому кабінеті на сайті банку.
коментарів: 2
  1. Яка дурна ідея! В той час як всі на всьому економлять то печатати простині квитанцій на бумазі ?, як це без печатки дійсний платіж ? Хай суд затребує від банка

    • Згодна. Вони постійно висмоктують якісь цифри зі свого брудного пальця, а ми, мало того, що маємо платити за їхніми скаженими тарифами, то ще з судів не вилазити, щоб довести очевидні факти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

22 Травня, Середа
21 Травня, Вівторок