<

ПриватБанк залишиться державним — Верховний Суд

Цей запис опубліковано більш як рік тому
03:31 | 16.02.2023 / Новини / /
Перегляди
83
/ Коментарі відсутні

Верховний суд поставив крапку у справі за позовом колишнього голови правління та міноритарного акціонера ПриватБанку Олександра Дубілета, підтвердивши неможливість повернення ПриватБанку колишнім власникам.

Про це інформує УНН з посиланням на пресслужбу НБУ.

«Велика Палата Верховного Суду 15 лютого 2023 року підтвердила неможливість повернення державного ПриватБанку колишнім власникам. Зокрема, залишено в силі ухвалу Господарського суду міста Києва від 2 червня 2021 року, якою було закрито провадження у справі про визнання недійсними договорів купівлі-продажу ПриватБанку, внаслідок яких держава набула у власність 100% акцій банку в грудні 2016 року», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що справа була відкрита за позовом колишнього голови правління та міноритарного акціонера ПриватБанку Олександра Дубілета. Він намагався оскаржити договір купівлі-продажу акцій неплатоспроможного ПриватБанку, внаслідок якого держава набула у власність 100 % акцій банку та витратила на його докапіталізацію понад 155 млрд грн.

«Таке рішення не тільки поставило крапку в цій справі. Воно дасть змогу вирішити понад 40 ініційованих іншими пов’язаними з ПриватБанком особами подібних спорів та унеможливить повернення акцій державного банку колишнім власникам. Адже відповідно до цього закону провадження в таких справах підлягають закриттю. Єдиним можливим способом захисту прав колишніх учасників банку в разі їх порушення є відшкодування завданої шкоди в грошовій формі», – сказав голова Національного банку України Андрій Пишний.

У НБУ нагадали, що ексголова правління ПриватБанку Олександр Дубілет у грудні 2019 року подав позов до Господарського суду міста Києва до ПриватБанку, Міністерства фінансів та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб за участю третіх осіб – Національного банку України та Кабінету Міністрів України, аби визнати недійсними договори купівлі-продажу акцій банку.

Господарський суд міста Києва 2 червня 2021 року закрив провадження в цій справі, застосувавши норми Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення механізмів регулювання банківської діяльності» № 590-ІХ. Олександр Дубілет оскаржив це судове рішення. Північний апеляційний господарський суд 11 жовтня 2021 року задовольнив апеляційну скаргу Олександра Дубілета та, проігнорувавши вимоги зазначеного закону, направив справу до суду першої інстанції для продовження розгляду.

Кабінет Міністрів України, ПриватБанк та Міністерство фінансів України подали касаційні скарги на рішення суду апеляційної інстанції. Велика Палата Верховного Суду підтримала правову позицію уряду, Національного банку, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, ПриватБанку та Міністерства фінансів.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

20 Червня, Четвер
19 Червня, Середа