<

Повідомили, коли українці почнуть отримувати електронні рецепти на антибіотики

Цей запис опубліковано більш як рік тому
01:39 | 13.07.2022 / Новини / , /
Перегляди
94
/ Коментарі відсутні

Із серпня в Україні почнуть виписувати електронні рецепти на антибіотики. Це перший етап впровадження електронного рецепту на всі рецептурні препарати в Україні та перший крок у вирішенні проблеми неконтрольованого вживання лікарських засобів.

Про це повідомляє МОЗ України.

«Регулювання відпуску антибіотиків шляхом введення електронного рецепту – одне з рішень, яке дозволить відстежувати дані про призначення та обсяги використання антибіотиків в Україні, а також протистояти антибіотикорезистентності, в результаті якої все більше і більше інфекцій набувають стійкості до медикаментів», – йдеться у повідомленні.

У МОЗ зазначають, що нововведення запрацює в рамках перехідного періоду в медичних закладах, які працюють із електронною системою охорони здоров’я (ЄЗЗ). Якщо заклад охорони здоров’я, до якого звертається пацієнт, не підключений до системи, лікар має виписати паперовий рецепт.

Також повідомляється, що електронний рецепт можна буде отримати у будь-якого лікаря, незалежно від наявності декларації із сімейним лікарем. Придбати необхідні ліки за рецептом можна буде у будь-якій аптеці свого міста. Для цього достатньо пред’явити фармацевту інформаційну довідку, яку лікар видасть як підтвердження призначення.

Нині тривалість перехідного періоду визначено до кінця року. Протягом цього періоду медичні та аптечні установи повинні підготуватися до повноцінного переходу на витяг рецептурних лікарських засобів виключно за електронним рецептом, а саме вибрати медичну інформаційну систему та зареєструватися в ЄСЗ.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

25 Травня, Субота
24 Травня, П’ятниця