<

Польські фермери планують нову блокаду кордону з Україною

16:48 | 2.02.2024 / Новини / , /
Перегляди
88
/ Коментарі відсутні

Польські фермери із профспілки «Солідарність» анонсували проведення загального страйку – перекриті дороги та прикордонні переходи, в тому числі й з Україною.

Про це повідомляє RMF24, інформує Європейська правда.

Як заявили у профспілці, через тиждень – у п’ятницю, 9-го лютого, о 10 ранку – будуть заблоковані всі прикордонні переходи з Україною. На який термін – поки що не повідомляється.

Крім того, в деяких воєводствах мають розпочатися тимчасові перекриття доріг. Вони триватимуть з 9-го лютого до 10-го березня.

Польські фермери невдоволені пропозицією Єврокомісії ще на рік продовжити призупинення імпортних квот і мит для українського експорту до ЄС.

“Наш терпець урвався. Позиція Брюсселя в останній день січня 2024 року є неприйнятною для всієї нашої аграрної спільноти. Крім того, пасивність польської влади та декларації про співпрацю з Єврокомісією і заяви про дотримання всіх рішень Єврокомісії щодо імпорту сільськогосподарської продукції та продуктів харчування з України не залишають нам іншого вибору, окрім як оголосити загальний страйк”, – йдеться у заяві профспілки.

Польські фермери заявляють, що будуть боротися за це “до кінця”.

Як зазначається, одним з лідерів аграрної “Солідарності” є колишній міністр сільського господарства в уряді “Права і справедливості” Роберт Телус.

Нагадаємо, Єврокомісія офіційно запропонувала ще на рік продовжити призупинення імпортних квот і мит для українського експорту до ЄС, водночас включивши туди запобіжники для агропродукції, чого вимагали декілька країн-членів.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

22 Травня, Середа
21 Травня, Вівторок