<

Оновили перелік карантинних зон світу: Україна – у зеленій

Цей запис опубліковано більш як рік тому
01:34 | 14.11.2020 / Новини / /
Перегляди
5
/ Коментарі відсутні

13-го листопада Міністерство охорони здоров’я оновило список країн, які потрапили до «червоних» та «зелених» карантинних зон. Україна знаходиться у зеленій зоні. До списку місць, які не рекомендують відвідувати, потрапили 45 держав.

Оновлений перелік від 13-го листопада опублікували на сайті МОЗ, – передає Громадське.

До країн «червоної» зони потрапили, зокрема, Швеція, Бельгія, Франція, Іспанія, Італія, Румунія, Велика Британія, Польща, Угорщина, Болгарія та Чехія.

Загалом у переліку 194 держав, які є членами Всесвітньої організації охорони здоров’я. МОЗ розподіляє країни на зони, залежно від кількості активних випадків захворювання на COVID-19 на 100 тис. населення. Якщо цей показник менший, ніж в Україні, країна «зелена».

На що впливає цей поділ?

Ті, хто приїжджає в Україну з країн «червоної зони», повинні або піти на 14 днів на ізоляцію (з використанням додатка «Дій вдома»), або упродовж доби після приїзду зробити ПЛР-тест. Якщо результат виявився негативним, самоізоляція не потрібна. Також можна достроково припинити самоізоляцію, отримавши негативний результат ПЛР-тесту.

Ще один варіант — приїхати вже з готовими результатами тестування, але робити його треба не пізніше, ніж за 48 годин до моменту перетину кордону. Також іноземці, що прибувають з таких країн, зобов’язані мати поліс медичного страхування.

А куди можуть їздити українці?

Якщо ви плануєте їхати за кордон, є інтерактивна карта Міністерства закордонних справ, у якій вказано, чи пропускає відповідна країна громадян України і якщо пропускає, то чи є якісь додаткові умови.

Євросоюз, наприклад, загалом досі не відкрив свої кордони для українців, хоча є низка виключень. Деякі країни окремо ухвалили рішення, яким дозволили в’їзд громадянам України, зокрема, Хорватія, Болгарія. У Польщу, наприклад, можна в’їхати за наявності дозволу на роботу, на навчання та за низки інших умов (дивіться мапу МЗС).

Загалом до країн ЄС з України можуть в’їхати:

  • ті, хто прямують на навчання; 
  • громадяни, які подорожують через територію ЄС транзитом;
  • моряки, що прямують на судно; 
  • медики та дослідники;
  • сезонні працівники;
  • висококваліфіковані працівники, якщо їхня зайнятість необхідна з економічної точки зору і робота не може бути відкладена або виконана за кордоном.

Попри зручну інтерактивну карту, МЗС радить українцям перед поїздкою детально дізнаватися про умови в’їзду до країни, до якої вони планують прямувати.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

24 Липня, Середа