<
Інші розділи

Забійний цех ТзОВ “Птахокомплекс “Губин” у Нововолинську на повну потужність запрацює уже до Паски

Цей запис опубліковано більш як рік тому
20:22 | 18.03.2015 / Нововолинськ / /
Перегляди
214
/ коментарі 2

Інформативним приводом для відвідин представниками волинських ЗМІ новозбудованого цеху забою та переробки птиці ТзОВ “Птахокомплекс “Губин”, стала інформація про ненормований робочий день на даному підприємстві по 17 годин. У пресі говорили про те, що від такої роботи люди втрачали свідомість та потрапляли до лікарень. Керівництво-експлуататори гноблять робочий клас, який навіть не може поскаржитися у профспілку, оскільки її на підприємстві немає. А ще містяни подейкують, що коли цех запрацює на повну потужність – екології міста настане остання година через відходи, які ніби то ховатимуть просто біля заводу.

“Зараз на підприємстві тривають пуско-налагоджувальні роботи. У такому режимі ми працюємо 2 тижні. Насправді перші дні були зміни по 17 годин, бо ламалося щось постійно – процес не зупиниш, його треба було відрегулювати. Випадок погіршення стану здоров’я був – у працівниці піднявся артеріальний тиск, ми викликали лікарів – ми ж не могли не відреагувати”, – каже заступник директора ТзОВ “Птахокомплекс “Губин” Олег Паращук.

На даний момент, за словами керівника, цех працює позмінно, вкладаючись у 40-годинний робочий тиждень. На даний момент тут працює 150 чоловік, в планах збільшення штату до 180 чоловік. Зарплатня на заводі достойна – хоча умови праці – важкі, для витривалих, фізично здорових людей. Середньомісячний дохід на даний момент – 3,5 тисячі гривень. Планується перевести персонал на європейську систему оплати праці – по результатам виконання плану. Відтак дохід сягне 4200 грн. “Чоловіків і жінок у 50/50% – є такі робочі місця, де справиться лише чоловік, а є й такі де ліпше працювати жінкам. Персонал довозиться із Горохівського, Іваничівського районів, Володимира-Волинського та Нововолинська”, – каже Олег Іванович.

Ще один міф, який турбував нововолинців – це ферма, яка ніби-то мала давати сировину для цеху та розташовувалася б просто біля підприємства, на території міста. керівництво ТзОВ “Птахокомплекс “Губин” розсіяло цю чутку – курей привозитимуть. На сьогодні діють 5 ферм по вирощуванню бройлерів, цьогоріч планується відкриття ще одного у селі Холопичі. Однак, Нововолинськ ферми не матиме.

Скарги населення також стосуються запаху, який продукуватиме виробництво. “Відкрию вам страшенну таємницю – по санітарно-гігієнічним нормам запах ніяк не контролюється. Окрім того, сморід дає ферма і то після того, як доросле поголів’я відправляється на забій, а клітки миються та прибираються. Саме тоді, а особливо влітку, сморід розноситься від птахоферми. У нас стоять фільтри, які пройшли випробування та мають сертифікати відповідності”, – каже пан Паращук. Хоча, скажемо відверто, на виробництві сморід неймовірний. Однак, спеціалісти кажуть – це специфіка роботи м’ясопереробних підприємств.

Соціальні гарантії підприємство також має свої, корпоративні. зі слів заступника директора, у них сплачуються лікарняні, декретні, відпустки. Окрім того, підприємство платить “за вислугу років” – перший рік роботи – надбавка 5% від посадового окладу, далі – 10 %і 15%. На виробництві працівники за бездоганну роботу можуть отримати в кінці року 13 зарплату. “Щомісяця птахокомплекс відраховує близько 100 тисяч гривень на потреби вояків АТО, у нас працевлаштовані переселенці зі Сходу України, бюджети різних рівнів від роботи нашого підприємства за минулий рік отримали 15 млн. грн. податків та зборів. Ми 5 років підтримуємо терцентри та будинки милосердя, де проживають старенькі люди. Загалом таку допомогу мають 8 закладів (5 стаціонарних відділень, 3 будинки милосердя релігійних громад) у Турійському, Локачинському, Горохівському, Луцькому, Рожищенському. Цьогоріч до них приєднався ще один, вже 9 заклад. Це будинок милосердя «Віфезіда», що у Нововолинську. Нині там проживає 18 підопічних”, – розповіла представник прес-служби ТзОВ “АПГ “Пан Курчак”.

І про ринки збуту. На сьогодні птахокомплекс постачає свою продукцію на ринки Молдови, Узбекистану, відкритий ринок у Вірменії, Грузії, спеціалісти розраховують підкорити і Білорусь, Казахстан. Активно ведуться переговори із арабськими країнами. Експерти Центру досліджень та сертифікації халяль «Альраід» побували на новозбудованому комплексі. Аби постачати продукцію країни Близького Сходу та Середньої Азії, каже Олег Паращук, потрібно, щоб волинська курятина мала Сертифікат Халяль. Тому інспекція Центру сертифікації відбулася ще до відкриття новозбудованого комплексу, аби узгодити увесь технологічний процес із вимогами Шаріату. Після перевірки домовлено, що в Нововолинську постійно працюватиме представник Центру досліджень та сертифікації халяль «Альраід». Він стежитиме, щоб були дотримані мусульманські традиції при забої птиці, а в готову продукцію не потрапляли заборонені компоненти. Це теж є обов’язковою умовою одержання Сертифікату Халяль. Саме він дозволить експортувати курятину в ісламські країни, адже «халяль» (від арабского alhalal – дозволене) – це марка, яка підтверджує відповідність виробництва продукції мусульманським традиціям.

Цікавить комплекс і європейський споживач. Зараз на ТзОВ «Птахокомплекс «Губин»» працюють над введенням європейських стандартів безпеки виробництва та підтвердженням якості продукції відповідними сертифікатами. Зокрема, на новому комплексі забою та переробки птиці, що в Нововолинську, будуть запроваджені міжнародні системи управління якістю ISO 22000 та аналізу ризиків у критичних контрольних точках HACCP.
Сертифікуватимуть потужне новозбудоване виробництво представники німецької компанії TÜV SÜD. Аудитори міжнародної організації проведуть комплексну перевірку: документації, постачальників, працівників, технологічного обладнання, виробничих приміщень, системи кондиціювання, складів сировини і готової продукції, відходів та інших чинників, від яких залежить якість виробленої продукції.
Одержані сертифікати стануть перепусткою для волинської курятини на іноземні ринки.

Утилізація відходів також продумана по-європейському: усе концервуватиметься та вивозитиметься на підприємства для утилізації відповідними цистернами, закупленими у сусідній Польщі.

Усе нове та потужне, європейське. тільки ось підхід до роботи місцевого населення, яке складає основу персоналу – старе. Крали курей на старому заводі – і тут крадуть, ще й сусідам по 20 гривень “штовхають”. А сусідом виявився наш колега, відео-оператор, який і розповів про такий кричущий факт просто під час прес-конференції. Ось вам і Європа…по-українському.

IMG_1211-3
IMG_1173-3
IMG_1121-3
_MG_1157-3
_MG_1148-3




коментарів: 2
  1. Питання не в кількості відпрацьованих годин, бо люди навіть якщо і працювали понаднормово, то відповідно за це й отримували у рази більше. Питання в іншому: у постійному перешкоджанні псевдоактивістів всести бізнес. Причому, зауважте, ЧЕСНИЙ БІЗНЕС – зі сплатою податків у державу і т.д.. Наскільки я знаю, то для держави зараз бізнес у пріорітеті. Виходить так: держава зацікавлена, а люди ні. Тоді, відповідно, постає питання, що за люди? і яка їх зацікавленість?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

25 Листопада, Понеділок
24 Листопада, Неділя