<

У Нововолинську демонтують пам’ятний знак Захисникам другого укріпрайону

Цей запис опубліковано більш як рік тому
14:23 | 4.07.2022 / Нововолинськ / , /
Перегляди
2273
/ коментарів 7

У Нововолинську біля ліцею №1 демонтують пам’ятний знак Захисникам другого укріпрайону.

Плита, яку встановили до 60-річчя з Дня Перемоги, немає жодного архітектурного значення та підпадає під дію Закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Обговорили долю пам’ятного знаку на громадських слуханнях 30-го червня.

Нагадаємо, перше засідання робочої групи з питань декомунізації та дерусифікації відбулося 27-го квітня, жителі мали два місяці, аби надіслати свої пропозиції та зауваження.

На слуханнях Вікторія Скриннік повідомила, що пропозицій від мешканців стосовно знаку не надходило.

На плиті вказано: «Встановлено на честь героїчної оборони 2-го укріпрайону 22 червня – 26 липня 1941 року». Встановили його 9-го травня 2005 року на 60-річчя Великої Перепоги.

Присутні поцікавились, який у Нововолинську був укріпрайон.

Тож про історію створення даного об’єкта запитали у головного архітектора міста. Він сказав, що до міської ради звернулась громадська організація ветеранів. Планувалось зробити його у вигляді доту, але через брак коштів, встановили звичайну плиту, яка немає жодного архітектурного значення.

Зосим Колбун зазначив, що як історик та краєзнавець зберігає усі звернення, але жодного документу від людей щодо встановлення пам’ятного знаку він не знайшов.

«Треба ж було посадовцям міської влади кудись квіти носити, тож вирішили у центрі міста зробити цей пам’ятник. Не було заяв від людей. Це було рішення міської влади», – сказав Колбун.

Остаточне рішення про демонтаж знаку прийматимуть на сесії міської ради.

Читайте також:

У Палаці культури у Нововолинську відбулися громадські слухання щодо перейменування 45 вулиць у громаді.
коментарів: 7
  1. Це не монумент, а самопальна стела у виконанні та фінансуванні робіт по її виготовленню бюджетним коштом НВ міської громади, згідно замовлення тодішніх керівників\натхненників “зони сапогізму”. Автор ідеї – А.Развенен, проєктування та документація – міське бюро архітектури. Можу назвати й фірмочку де її (стелу) склепали-виготовили, якщо цікаво. Вона не внесена ані в жоден реєстр мистецької спадщини й не охороняється ні одним законом. Ми ще довго будемо пожинати плоди довголітнього панування комунопартійців КПСС та агентів КГБ в Нововолинську.

  2. Рішення за результатами громадських слухань прийматиме міськрада після скасування військового стану в Україні. Тобто, треба почекати, щоб побачити: а хто ж виграє війну? Можливо, міськвиконкомівці тримають в запасі будьоновки на всяк випадок?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

25 Липня, Четвер