<

«Якщо не вести дитину в російську школу, то її заберуть із сім’ї», – переселенка, яка переїхала до Нововолинської громади із Запоріжжя

Цей запис опубліковано більш як рік тому
17:29 | 24.11.2022 / Нововолинськ / , , /
Перегляди
2018
/ Коментарі відсутні

Люди, які через повномасштабне вторгнення росії та окупацію рідних міст, змушені були полишити свої домівки та переїхати. Переселенцям з Запоріжжя та Донеччини запропонували комфортні умови в одній з амбулаторій селища Благодатного Нововолинської громади.

Журналісти інтернет-видання «БУГ» завітали до внутрішньо переміщених осіб, які наразі проживають у новому помешканні, аби поспілкуватись про пристосування до нових умов, потреби та життя у Нововолинській громаді.

В амбулаторії селища Благодатне на другому поверсі проживає п’ять сімей, разом 17 людей, з них семеро діток, які приїхали з різних міст України. Як зазначила сімейна лікарка Ольга Зеленяк, дане рішення було узгоджено з головним лікарем ПМСД та працівниками соцзахисту.

“Кожного тижня головний лікар координує та дізнається про наявні місця. На другому поверсі розташоване окреме відділення, колишній денний стаціонар, тому у кожного мешканця є окрема простора кімната”, – додала лікарка.

Тетяна Моніна з Запоріжжя розповіла, що вона та її родина приїхали у Нововолинську громаду в кінці серпня з окупованої території. Спочатку проживали на квартирі у знайомих, проте пізніше їх проінформували про наявні місця для внутрішньо переміщених осіб в амбулаторії селища Благодатне.

Жінка додала, що вони задоволені наявними умовами, адже мають власну кімнату, душ та кухню. Разом з сім’ями, які проживають у цьому ж центрі, склали графіки прибирання та слідкують за чистотою у новій оселі.

Її син, 7-річний Іван, уже навчається у місцевому навчальному закладі, хлопчик зустрів журналістів та заспівав гімн України. Сусіди розповідають, що школяр дуже талановитий, у дружньому колі читає мешканцям амбулаторії вірші українською.

“Ми чекали на ЗСУ, проте почався навчальний рік, коли окупанти змушували дітей ходити до російської школи. Відмовитись йти до навчального закладу не було змоги, тому, що в такому разі дитину забирали з сім’ї та не повертали”, – додала Тетяна.

Як розповіла Галина Кукуш з Донеччини, спочатку їх подружжя проживало в церкві баптистів, їм дуже допомогли облаштуватись волонтери Оксана та Алім Здиги в церкві баптистів. Згодом, родині запропонували безплатні умови в амбулаторії.

“Коли ми приїхали в Нововолинськ, у нас згорів автомобіль, через нервову напругу у чоловіка почались ускладнення зі здоров’ям, зараз він лікується в онкології у Луцьку”, – зазначила жінка.

Галина поверталась додому по необхідні речі, проте потрапила під обстріли, тому було прийнято рішення проживати у більш безпечному місці.

“Дуже вдячні дівчатам за допомогу, тут люди живуть в Богом в душі. Готові забезпечити усім необхідним, завжди запитують про потреби. Ми пройшли надскладні випробування, не просто так люди усе лишають та їдуть «світ за очі»”, – додала Галина.

«Готові були цілувати все навколо», – мешканці амбулаторії зі сльозами розповідають про емоції, коли їм вдалось приїхати на територію, яка під контролем України.

Хоч переселенці задоволені умовами, які їм надали, але їм не вистачає техніки для приготування їжі. На 17 осіб мають одну електроплитку на дві камфори. Також вони не відмовилися б від мікрохвильовки.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

15 Квітня, Понеділок
14 Квітня, Неділя