Нововолинці відзначають День Святої Трійці
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2016/06/IMG_6266-1024x654.jpg)
Трійцю в цьому році православні християни відзначають 19 червня – тобто на 50-й день після Великодня.
Саме в цей день на святих апостолів, послідовників Ісуса Христа, зійшов Святий Дух, який і символізує триєдність Бога. З цього дня Бог послав апостолам дар розмовляти різними мовами. І саме Трійця вважається Днем народження Церкви. Тиждень після свята називається “Зелені свята”.
Традиційно в цей день будинки прикрашають гілками і травами, що символізує процвітання і початок нового циклу, вважається, що з Трійцею починається справжнє літо.
![IMG_6295](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2016/06/IMG_6295.jpg)
У Трійцю не можна працювати на землі, зате можна збирати лікарські трави. У народі кажуть, що саме на це свято русалки виходять з річок на поля, ночами вони заводять свої ігри і живуть у лісах до Петрова дня. Вважається, що подорожніх русалки можуть залоскотати до смерті. Тому купання в річках під час зелених святок вважається небезпечним.
Журналісти “БУГу” з’ясовували, що означає цей день для нововолинців.
Пані Олена розповідає:
“Цей день для мене є особливим. З раннього дитинства ми із сім’єю ходили до церкви, після чого вся рідня збиралася у нас вдома. Зараз цього навчаю своїх внуків. Вчора весь день готувала смаколики для дітей, аби сьогодні їх почастувати”.
![IMG_6318](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2016/06/IMG_6318.jpg)
Пані Ірина Трійцю відзначатиме в селі у мами, куди поїде разом із своїм чоловіком та діточками. Бажає вірянам, щоб цей день приніс у кожну домівку радість, тепло і духовну єдність.
![IMG_6280](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2016/06/IMG_6280.jpg)
Більшість нововолинців у цей день пішли до храму, щоб помолитися і освятити зелені гілки, букети трав і квітів. Освячену зелень не викидають, а зберігають за іконами як обереги від ворогів. За давніми повір’ями, освячені гілочки можуть вберегти будинок під час грози.
![IMG_6291](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2016/06/IMG_6291.jpg)
Нововолинці святкують Трійцю по-різному, переважно запрошують один одного в гості. Молодь планує вечірню прогулянку у центрі міста, зустріч із друзями у кав’ярнях та піцеріях. Старші люди бажають відвідати святковий концерт духовних піснеспівів, який проходитиме у міському парку культури і відпочинку. Сім’ї із дітьми вирушають на природу, деякі з них у село до бабусі.
![IMG_6287](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2016/06/IMG_6287.jpg)
![IMG_6307](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2016/06/IMG_6307.jpg)
![IMG_6317](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2016/06/IMG_6317.jpg)
![IMG_6283](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2016/06/IMG_6283.jpg)
![IMG_6323](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2016/06/IMG_6323.jpg)