<

Хоче знову почати працювати: як почувається чоловік, якому нещодавно пересадили легені від посмертного донора з Нововолинська

Цей запис опубліковано більш як рік тому
17:17 | 8.05.2023 / Нововолинськ / /
Перегляди
2818
/ Коментарі відсутні

Сергій Кудій – четвертий українець, який отримав донорські легені в нашій країні. Рятівний орган йому пересадили у Лікарні Святого Пантелеймона від донора з Нововолинська.

Ще 12 днів тому Сергій заледве проходив декілька метрів та не уявляв свого життя без кисневої підтримки. Нині пацієнт щодня проходить понад 4000 кроків, дихає на повні груди та будує плани на майбутнє, пише Перше медичне об’єднання Львова. 

Сергію Кудію – 44 роки. Він зі Слов’янська, що на Донеччині. Колись працював водієм автобуса. Та два роки тому його самопочуття різко погіршилось: чоловік стрімко втрачав вагу, у нього почались часті приступи задишки. Сатурація впала до 80%. Інгаляційні препарати уже не допомагали.

Чоловікові діагностували хронічне обструктивне захворювання обох легень та тотальну бульозну емфізему: численні повітряні кісти попросту замінили здорову легеневу тканину. Жити без кисневого концентратора чоловік не міг.

Останній рік Сергій рідко залишав своє помешкання, був повністю кисневозалежним. Він втратив 20 кг та жив з очікуванням, що кожен новий день може стати останнім. Хвороба швидко прогресувала та забирала останні сили пацієнта.

Дружина Сергія – Ірина – з новин дізналась про те, що в Україні віднедавна пересаджують легені. Із Полтави, де подружжя мешкало після початку повномасштабного вторгнення, до трансплантологів у Львові пара приїхала два місяці тому. З того часу подружжя мешкало тут, в очікуванні виклику до лікарні. Одного дня так і сталось. Для Сергія з’явились донорські легені.

Операція почалася опівночі. Всю ніч дружина чекала чоловіка під дверима операційної та казала: я буду тут до кінця. О 10 ранку лікар повідомив: все минуло успішно. Просто на очах нові легені Сергія стали рожевими та наповнились повітрям. Чоловік почав дихати.

Нині, на 12-тий день після пересадки, пацієнт почувається дуже добре. Він багато ходить та наполегливо розпрацьовує легені з допомогою тренажерів.

Сергій будує плани на життя, хоче знову почати працювати. А після війни, каже, обов’язково повернеться додому у Слов’янськ. Зізнається: мріє з дружиною знову прогулятись вуличками рідного міста. Ну і, звісно, подружжя дуже хоче дочекатися онуків.

Нагадаємо, врятував чотири дорослих життя й одне дитяче: 42-річний чоловік з Нововолинська став посмертним донором.

Показали відео, як у Нововолинську проводили операцію, завдяки якій вдалося врятувати п’ять життів
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

23 Травня, Четвер
22 Травня, Середа