<

Врятував чотири дорослих життя й одне дитяче: 42-річний чоловік з Нововолинська став посмертним донором

Цей запис опубліковано більш як рік тому
14:36 | 4.05.2023 / Нововолинськ / /
Перегляди
5110
/ коментарі 3

Перша в Україні успішна трансплантація від посмертного донора – комплекс «підшлункова-нирка» відбулася у Львові. Лікарі врятували життя молодій мамі – медсестрі з Рівненщини. Донором став 42-річний чоловік з Нововолинська.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці Першого територіального медичного об’єднання Львова

Разом з тим лікарі виконали ще три складні трансплантації: легень, серця та печінки. Це вперше в історії України таку кількість органів пересадили в одній лікарні. Врятовано чотири життя.

Жінка, що отримала нирку та підшлункову залозу – 33-річна Олена Ткачук. Вона – медсестра з Рівненщини. З п’яти років хворіла на цукровий діабет. Підшлункова не виробляла інсулін. Після того, як Олена народила дитину, відмовили ще й нирки. На операційному столі жінка провела майже 9 годин. Впродовж 6 годин їй пересаджували підшлункову залозу. Ще понад 2 години – нирку. Органи запрацювали просто на операційному столі.

Чоловік Олени – військовий, він захищає Україну. Його відпустка збіглася в часі з операцією дружини. У лікарню він примчав просто з фронту.

Нині лікарі задоволені перебігом післяопераційного періоду у Олени. Вона уже впевнено ходить, сама їсть, пробує навіть робити розминку. Жінка тішиться, що нарешті може жити без уколів інсуліну та процедур гемодіалізу. Мріє більше часу проводити з чоловіком та 11-річною донечкою, а ще – вийти на роботу, яку колись змушена була покинути через хворобу.

Виписують її на 11-ий день після втручання – у її 33-й День народження.

Шанс на друге життя Олена та ще троє українців отримали завдяки важкому рішенню родини чоловіка, який помер через інсульт. Йому було 42 роки. Медики Нововолинської лікарні констатували смерть мозку. Родина погодилася на донорство.

Легені пересадили чоловікові з Донеччини. Діагноз – кістозна гіпоплазія обох легень. Три роки він жив на кисневій підтримці.

Печінку трансплантували 43-річному жителю Закарпаття. Його власний орган вбив цироз. Останні місяці чоловік балансував між життям та смертю. Він пережив сім внутрішніх кровотеч, коли за статистикою вже після третьої людина не виживає.

Серце пересадили 48-річному львів’янину. На свій рятівний орган чоловік чекав рік. У нього – кардіоміопатія. Серце не могло перекачувати кров і ризикувало зупиниться щомиті.
коментарів: 3
  1. Слава Богу, що душу не зможуть пересаджувати – ніхто, ніколи і нікому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

21 Червня, П’ятниця