<

МОН планує спростити шкільні освітні програми

12:17 | 15.05.2024 / Новини / /
Перегляди
82
/ Коментарі відсутні

У Міністерстві освіти і науки України працюють над спрощенням деяких освітніх програм, які використовують у школах. Програми при цьому не стануть менш якісними.

Про це заявив очільник МОН Оксен Лісовий. І наголосив, що треба створити можливість для дітей самим заглиблюватися в тему, яку вони вивчають, – пише 24 канал.

Посадовець каже: якщо програма з української літератури передбачає вивчення протягом року, до прикладу, творів 42 авторів, то учні не заглиблюватимуться у твір та не матимуть часу на осмислення вчинків героїв та проживання ситуацій. А це те, за словами міністра, заради чого ми привчаємо дітей до читання. 

Лісовий також зазначив що на сьогодні штучний інтелект допомагає швидко написати будь-яке есе. Тому не варто «змушувати» школярів свідомо фальсифікувати.

«Нам важливо, щоб діти аналізували, щоб у них розвивалося креативне мислення, фантазія. Якщо ми будемо перевантажувати дитину, то не доб’ємося цього результату», – вважає міністр.

Він також додав, що це рішення важливе і щодо навчання дітей на прифронтових і тимчасово окупованих територіях, а також – за кордоном. Тому варто більше часу приділяти засвоєнню матеріалу. Не треба забивати голови учнів надто великою кількістю другорядної інформації. А така поки що передбачена у програмі.

«Не називаючи дисциплін, скажу так: працюємо над двома великими блоками предметів: гуманітаристика та STEM-блок (природничі науки плюс математика)», – розповів очільник МОН.

І додав, що над змінами працює креативна команда. Вони вивчають освітні програми та виключають звідти все другорядне.

«Сподіваємося, влітку вже запропонуємо спрощені програми», – резюмував міністр.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

23 Червня, Неділя