<

Шо по чому? Скільки коштують кавуни, помідори та огірки у Луцьку

17:40 | 31.07.2026 / Луцьк / , , , / Коментарі відсутні

Літо — це сезон свіжих овочів, фруктів і баштанних. Проте ціни на них можуть суттєво відрізнятися залежно від того, де купувати. Журналісти БУГу порівняли вартість кавунів, динь та популярних сезонних овочів у супермаркетах «Сільпо», «Там Там» і на луцьких ринках, щоб з’ясувати, де цього літа можна заощадити.

Де вигідніше купувати?

Кавуни

Якщо орієнтуватися лише на акційні пропозиції, найнижчу ціну на кавуни нині можна знайти у мережах «Там Там» та «Сільпо»– 18 грн за кг.

На луцьких ринках, навпаки, баштанні поки що залишаються відносно дорогими. За даними продавців, кілограм кавуна коштує в середньому близько 60 гривень, а дині — від 70 до 180 гривень залежно від сорту та країни походження.

Овочі

Водночас сезонні овочі — огірки, кабачки та молода картопля — на ринках часто продають дешевше, ніж у супермаркетах. Огірки у «Сільпо» і «Там Тамі» близько 30 грн за кілограм. На ринку ціни часто такі самі, або навіть менші.

Помідори залишаються одним із найдорожчих сезонних овочів навіть у «Сільпо», «Там Тамі»:

  • ціни стартують від 19,99 грн за кілограм на окремі сорти, тоді як рожеві можуть коштувати до 139,90 грн за кілограм;
  • середня ціна на звичайні помідори становить близько 80 грн за кілограм.

На ринку помідори продають від 65 до 100 грн за кілограм, залежно від сорту та якості.

Чому зараз кавуни дорогі, а згодом можуть подешевшати?

За словами виконавчого директора Економічного дискусійного клубу Олега Пендзина, масове надходження українських кавунів на ринок традиційно починається в середині серпня. Саме тоді пропозиція суттєво зростає, що сприяє зниженню цін. Натомість дині можуть залишатися дорожчими, адже значну частину продукції імпортують із країн Середньої Азії через Туреччину, що збільшує логістичні витрати. Про це економіст розповів у коментарі для Суспільного Луцьк.

Як заощадити на сезонних покупках?

Фахівці радять дотримуватися кількох простих правил:

  • обирати місцеву сезонну продукцію — вона зазвичай дешевша за імпортну.
  • стежити за акціями у супермаркетах;
  • купувати баштанні у розпал сезону;
  • порівнювати ціни у різних магазинах і на ринках;
  • приходити на ринок ближче до вечора, коли продавці частіше погоджуються на знижки.

Станом на кінець липня найдешевші кавуни можна знайти в супермаркетах «Сільпо» і «Там Тамі» завдяки акційним пропозиціям, тоді як за сезонними овочами вигідніше вирушати на ринок. Уже в середині серпня, коли на прилавках масово з’являться українські баштанні, ціни на кавуни, за прогнозами експертів, почнуть знижуватися. Тож тим, хто хоче заощадити, варто ще трохи зачекати.

Слідкуйте за актуальними новинами разом із БУГ.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

31 Липня, П’ятниця