<

Комуністичний танк та «вічний вогонь» з Меморіального комплексу в Іваничах забирати не будуть, – Томашевська

Цей запис опубліковано більш як рік тому
14:21 | 2.07.2022 / Іваничі / , , /
Перегляди
3975
/ коментарів 13

Танк в Іваничах, який стоїть на території Меморіального комплексу на честь радянських воїнів, партизан та воїнів-земляків, зносити не збираються. Про це стало відомо під час чергової сесії селищної ради 30-го червня зі слів голови громади Лідії Томашевської.

Нагадаємо, журналісти БУГу з’ясували, що танк в Іваничах стоїть на території Меморіального комплексу на честь радянських воїнів, партизан та воїнів-земляків даремно, адже не має до селища ніякого відношення.

Свого часу тут хотіли поставити літак, який, за байкою радянських пропагандистів, нібито героїчно розбився біля Іванич, однак ця ідея виявилася дороговартісною. Тож привезли і встановили списаний з військової частини Володимира танк.

Однак, ніяких кардинальних змін на острові радянізму та русифікації навіть і не думають робити. Навіть “вічний вогонь” і той залишиться стояти. Його просто документально узаконять. І все.

За словами Томашевської, ніхто й нічого з Меморіального комплексу, нібито, не має права забирати.

“Ми провели обстеження і виявили “вічний вогонь”, який не був в паспорті Меморіалу. Тому був складений відповідний акт. Ми все хочемо узаконити, щоб документально все було правильно. Тому будемо оформлювати новий паспорт й працюватимемо з Департаментом культури області. Все те, що зараз не обліковане, буде обліковано. Й ніхто й нічого звідти забирати не має права”, – наголосила голова селищної ради.

Що стосується комуністичного танка Т34, який ототожнюють з символом російської ворожої для українців держави, то і він залишиться стояти на п’єдесталі в центрі селища.

Томашевська зазначила, що він є частиною Меморіального комплексу, який, є братською могилою і не підпадає під дію Закону “Про декомунізацію”. І цьому, як вона запевнила, є необхідне документальне підтвердження. Тож зносити його не будуть.

“В селищну раду надійшло звернення від партії “Свобода” про терміновий демонтаж танка Т34. Після цього були проведені зустрічі й консультації на рівні Департаменту культури області, а також з відповідними фахівцями й істориками. Ми підняли архівні документи й все-таки побачили оригінал паспорта монумента. Це – братська могила.

А відповідно до Закону “Про декомунізацію” вона не підлягає декомунізації. Також нам дали історичний матеріал, який підтверджує те, що там поховано близько 500 людей. Цьому є всі документальні підтвердження”, – повідомила очільниця громади.

Єдине зрушення – на танку лише змінять дату. Замість 1941 року (початок так званої великої вітчизняної війни) напишуть 1939 рік (початок Другої світової війни).

“Ми рішенням виконкому створили відповідні комісії і звернулися в обласну комісію з увічнення пам’яті. Буде прийнятий спеціальний кошторис і виділена необхідна, невелика сума грошей. І незабаром внесуться ці зміни. Дату 1941 – 1945 замінять на роки 1939-1945”, – пообіцяла Томашевська.

Тож поки наші захисники власною кров’ю і потом виборюють назад кожен метр нашої святої української землі з лап окупантів, в Іваничах продовжуватиме височіти монумент радянськості, які так плекають російські вожді. А місцева влада й надалі берегтиме залишки колоніального минулого, яке роками нависало над нашою державою.

Невже “керівниці” селища байдуже на увіковічнення української історії, імен наших Героїв, які захищали Україну? Чому вона піклується про історію радянсько-російську, оберігаючи комуністичні пам’ятники?

Читайте також:

Комуністичний острів в Іваничах: «вічний вогонь», пам’ятник радянському солдату, пусті могили та пропаганда про героїв літака, який мав бути на місці танка

Танк в Іваничах навіть не хитається: чому в селищі не говорять про знесення радянського пам’ятника

Танк в Іваничах немає ніякої історичної цінності, – директорка музею

У Володимирі декомунізували ще один радянський пам’ятник.

Демонтувати танк у Володимирі! Настав час позбутися від радянського сміття і «руского міра» в місті

У Рівному демонтували пам’ятник з радянською технікою

Танкопад продовжується: у Тернопільській області демонтували ще один пам’ятник-танк
коментарів: 13
  1. Та очільниця сама пережиток радянщини й партії регіонів…Заодно з кацапами

    • не потрібно називати мене пережитком радянщини. Я сприймаю це і в свій бік тому що приблизного віку Лідії Михайлівної. І нас таких багато. Повчіться культури радянської доби поки ще живі такі “пережитки”

  2. ну здали би той танк на металобрухт, невже ви гадаєте що виручені кошти пішли б не в кишеню того хто прийняв рішення?

  3. Правильно зробили.немає чого викідати гроші на непотрібні речі.які не на часі!

  4. “там живут наши люди” – аргумент путіна, що оправдовує агресію орків. Якщо в селі (місті, селищі) є вулиця леніна, парк пушкіна, кінотеатр “москва” і стоїть сталінський танк в центрі, то в це місце прийдуть орки-асвабадітелі на танках і своїми очима побачать, що да- путін правий. Там насправді мешкають “совєтские люди”. Треба негайно зносити все,що нагадує совок – книги, музику, кінематограф, театр, релігію. На кордоні – глибокий рів з крокодилами і стіна на 5 метрів. Все. Крапка.

  5. Запресуйте якось хапугу-томашевську у той танк і спустіть у вільне плавання по Бугу. І все тут!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

21 Лютого, Середа
20 Лютого, Вівторок