<

Додому в Україну з ЄС повернулися 11 мільйонів біженців

Цей запис опубліковано більш як рік тому
09:48 | 9.03.2023 / Новини / , /
Перегляди
203
/ Коментарі відсутні

Торік до Європейського Союзу прибуло близько 16 млн українців, з яких 11 млн потім повернулися до України. Ще 1 млн осіб поїхали далі в інші країни, а близько 4 млн біженців залишилися на території ЄС.

Про це заявила єврокомісар із питань внутрішніх справ Ілва Йоганссон під час пресконференції у Брюсселі, присвяченій першому року імплементації Директиви про тимчасовий захист для України, передає Укрінформ.

За словами Йоганссон, повернення українців додому не пов’язано з тим, що їм нібито не раді на території ЄС, а передусім спричинене їхнім прагненням бути частиною опору російській агресії та продовжувати працювати в Україні.

«Я говорила з тими, хто повернувся, і тому немає підстав говорити, що їм тут не раді. Вони відчувають, що їм тут раді. Але багато, можливо, залишивши тут дітей разом з родичами, самі повернулися, щоб боротися, працювати чи бути частиною опору російській агресії», – сказала вона.

За словами єврокомісара, щотижня фіксується близько 200 тис. перетинів кордону українцями в сторону ЄС та з нього.

Від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну ЄС надає політичну, економічну, фінансову, військову та гуманітарну допомогу Україні. Вперше в історії ЄС активував так звану Директиву тимчасового захисту, яка надала біженцям з України право на проживання та на соціальний захист на території країн ЄС. Наразі вона діє до березня 2024 року.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

20 Червня, Четвер
19 Червня, Середа