<

Більше не буде святом: у день 9 травня внесуть важливу зміну

Цей запис опубліковано більш як рік тому
09:02 | 21.04.2022 / Новини / , , /
Перегляди
410
/ Коментарі відсутні

У Верховну Раду України внесено законопроект, яким пропонується радикально змінити святкування Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Текст законопроєкту опубліковано на сайті українського парламенту.

Автори документа пропонують скасувати святкування в Україні Дня перемоги над нацизмом 9 травня та перенести це свято на 8 травня – День пам’яті та примирення. Водночас, 9 травня, пропонується відзначати День Європи.

У пояснювальній записці до законопроекту йдеться про те, що комуністичний режим СРСР спеціально встановив окрему від Європи дату відзначення закінчення Другої світової війни. Радянський Союз, а потім і Російська Федерація перетворили 9 травня на інструмент пропаганди та досягнення політичних цілей, розпалювання воєн, виправдання своїх злочинів проти людяності.

“Відзначання в Україні Дня перемоги 9 травня є нелогічним та неприйнятним, особливо після початку повномасштабного російського вторгнення на територію України 24 лютого 2022 року. Україна має вшановувати пам’ять загиблих та відзначати День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні разом з усією Європою та всім цивілізацією 8 травня. А 9 травня – разом із державами-членами Європейського Союзу відзначати День Європи” , – йдеться у записці до документа.

Там же написано, що ухвалення проекту закону сприятиме остаточному звільненню України від російської парадигми Дня перемоги, дозволить відзначати спільно з народами Європи 8 травня День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, а 9 травня – День Європи.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

20 Червня, Четвер
19 Червня, Середа