<

25 мільйонів деревини на особу та електронний облік: в Україні контролюватимуть споживання лісоматеріалів

Цей запис опубліковано більш як рік тому
09:35 | 5.01.2020 / Новини / , , /
Перегляди
1
/ коментарі 3

Оприлюднено постанову Уряду «Про затвердження Порядку проведення моніторингу внутрішнього споживання вітчизняних лісоматеріалів необроблених і контролю за неперевищенням обсягу внутрішнього споживання вітчизняних лісоматеріалів необроблених».

Це передбачено у цілі 9.6. «Українці більш ефективно та ощадливо використовують природні ресурси» Програми діяльності Уряду.

Порядок розроблений на виконання Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів”.

Законом встановлюється обмеження внутрішнього споживання вітчизняних лісоматеріалів необроблених у розмірі 25 мільйонів кубічних метрів на рік.

Затверджений Урядом Порядок визначає механізм проведення моніторингу внутрішнього споживання вітчизняних лісоматеріалів необроблених і контролю за не перевищенням обсягу їх внутрішнього споживання на основі систематизації та узагальнення інформації про походження, заготівлю та реалізацію деревини за допомогою інструментів електронного обліку.

Також він передбачає обов’язковість ведення електронного обліку деревини всіма лісокористувачами України.

Найбільш ефективним інструментом для забезпечення виконання вимог є впровадження єдиної державної системи електронного обліку деревини (система ЕОД).

Систему пропонується створити на базі галузевої інформаційно-телекомунікаційної системи «Електронний облік деревини». Вона пройшла апробацію та функціонує у більшості державних лісогосподарських підприємств України.

Моніторинг здійснюватиметься Держлісагентством на основі систематизації та узагальнення інформації системи ЕОД про походження, заготівлю та реалізацію деревини.

За результатом моніторингу, у разі настання передумов щодо перевищення встановленого обсягу внутрішнього споживання вітчизняних лісоматеріалів необроблених, Держлісагентство прийматиме рішення про припинення видачі спеціальних дозволів на використання лісових ресурсів (лісорубних квитків).

Здійснення моніторингу внутрішнього споживання вітчизняних лісоматеріалів необроблених дозволить зменшити обіг незаконно заготовленої деревини на внутрішньому ринку, запобігти незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів за межі країни та наблизити діяльність вітчизняних лісокористувачів і деревообробників до європейських стандартів у сфері раціонального використання і збереження лісових ресурсів.
коментарів: 3
  1. Ще трохи і вже не буде ЩО охороняти! Все на дрова піде. Порівняйте розмір лісів на картах Волині 15 річної давності і відкрийте Гугл мапс. Прозрієте. Скоро на Волині буде степ. В Європі кожне дерево чіповане і навіть за самовільно спиляну крупнішу гіляку – штраф. А про ціле дерево – взагалі мовчу. А у нас вали ліс тисячами гектарів і тобі за це нічого не буде!

    • Интересно, хотел бы я посмотреть, что будет с Вами, если Вы повалите несколько тысяч гектар леса.

  2. це комуняцький ліс ! десь в Карпатах з літака можна побачити висажене “СССР”, так що хай пилять цю спадщину тоталітарного рижиму ! хе-хе

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

21 Червня, П’ятниця