У нас Кроноспан курця… А так би хотілось мати Кроноспан здорової людини

16:02 | 21.07.2020 / Рубрика: Погляд / 4 коментарі

Ми – місто шахтарів. Тут чимало старих гірників із забитими пилом легенями, які доживають свої дні. У них гарна пенсія, але чи тішить вона їх? Мабуть, воліли би вільніше дихати хорошим і чистим повітрям.

Колись давним-давно в нашому місті працювали шахти, не скрізь був газ, топили вуглям, дровами, а також всім тим, що горіло. Інколи горіла всяка чорна резина – як хто міг щось присунути з шахти. Порою лежав чорний сніг, ми всі дітьми бігали, розважались як покоління, що не знало смартфонового полону.

Всі ми чули кашлі наших рідних, знайомих і сусідів, що трудились гірниками, пишались ними, їх влада нагороджувала всякими брязкальцями, санаторіями.

Працював колись на шахті і мій тато, Василь Степюк.

Багато хто знає мене як дуже критичного та бунтівного активіста. Але це – реалії сьогодення, в такій державі ми живемо (хоча ми самі її такої вибудували). Я просто не можу інакше реагувати на ту кричущу картину реальності.

Міський голова, коли мова заходить за екологію, заводить пісеньку у стилі «в Багдаді все спокійно». І ніяких шкідливостей нема в повітрі, і все гаразд. Це, мабуть, одна така колективна масова галюцинація, що нам всім смердить і без флюгера можемо визначити звідки вітер?!

В своїй промові Віктор Борисович обов’язково згадає, що це ж які великі інвестиції заходять у місто, що треба бути вдячними за те, що ці гіганти знаходяться саме у нас.

Щось у мене виникає враження, що з цими гігантами хтось недопрацьовує.

По-перше, якого милого Кроноспан втикнули за пару метрів від житлових будинків, коли в усій Європі там витримані відстані? Подібна історія у нас із АЗС “ОККО”, про що постійно кричить Михайло Абакумкін. Там заправка реально через паркан від людей. Всі знають, що навколишніми селами і вулицею Панасівською ходили агенти від Кроно і кому дали плиту, а кому і гроші, аби потім ті ж жителі не піднімали шум.

Шкода, що там не натрапили на мене, я їм би все розказав, що про то думаю. Спеціально би взяв відпустку, але не дав би їм спокою!

По-друге, чи не з цих коштів формується зарплата міського голови і його свити? Фактично, люди нас травлять, а ті, що дали дозвіл, із цього систематично отримують дохід (офіційний. Та й неофіційний, щось думаю, також).

По-третє, чому нема належної інформації про те, як же працюють наші з вами улюблені промислові об’єкти? Це ж не секретна лабораторія. Можна ж давати висвітлення, інформувати населення, налагоджувати діалог. Можна взяти шефство над якимсь садочком, як то було колись за Союзу.

По-четверте, вони не роблять нічого для того, аби ми ними пишались. Повністю нічого. Там явно є фахівці з піару, але чи ви пригадаєте щось окрім отих буклетів, де не було жодних даних про друк і замовника, а сама лише інфа, що вони безпечні і класні?

Шановні кроноспанівці. Ви могли би бути крутим підприємством, яким би ми гордились. До нас в місто би на роботу їздили люди працювати у ваших цехах. Ви би встановили в належний час фільтри – хороші, якісні, згідно всіх норм і правил.

Ви би чули нас, жителів, не лише тоді, коли в повітрі висить сухий і ядучий дух тирси. Ви би не обмежувались встановленням двох майданчиків, які давно закинуті і частково потребують відновлення. Ви би жили нашими проблемами. Ви би стали частиною міста, а не його в усіх сенсах цього слова пухлиною.

Я вже почав із того, що ми – місто шахтарів. Тут чимало старих гірників із забитими пилом легенями, які доживають свої дні. У них гарна пенсія, але чи тішить вона їх? Мабуть, воліли би вільніше дихати хорошим і чистим повітрям.

В мережі часто натикаємось на картинки в стилі «легені курця», «зуби курця» – в порівняння із тими, хто не має цієї шкідливої звички, пропагуючи правильний і здоровий спосіб життя.

На жаль, у нас Кроноспан курця. А так би хотілось мати Кроноспан здорової людини.

* Редакція не впливає на зміст в розділі Погляд і не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють на сторінках видання «БУГ»
Вайбер
4 коментарі
  1. Володимир / 21.07.2020 - 19:16 / Відповіcти

    І шо ?

  2. Якби владу міста ситуація непокоїла, то це було б відчутно по діях , а так екологія в нормі і все спекуляції. Мер сам сказав

  3. А чому олійно жировий в центрі міста і ви про це мовчите? Давайте говорити про все .і власне про те що людина своїми потребами апріорі повністю шкідлива для навколишнього середовища. Чи це випас худоби що руйнує озоновий шар чи виготовлення меблів, і ваш автомобіль до речі теж не пукає сердечками *)

  4. І те що у всьому ви пишете про спекуляцію теж мабуть є сенс,бо кожен судить по собі .вам хіба теж платять за те що одних критикуєте а про інших мовчите

Додати коментар


Нововолинськ має стати містом, дружнім до тварин
Скільки про це вже писали, а питання досі не вирішене. У Києві котів визнали частиною екосистеми, у Львові є комунальне підприємство “Лев”, а в Нововолинську при владі та ...
Не голосуйте за маніпуляторів з регіональним смородом, вам обіцятимуть все, що завгодно, але вірити не можна
Не питаючи дозволу ексрегіонал Максим Клим’юк використав для свого політичного відео фрагменти привітань знаменитостей до дня народження Володимира-Волинського. ...
Нововолинську потрібні кардинальні зміни або Як зробити процес приєднання Грибовиці до міста комфортним у світлі виборів 2020
Приєднання до міста має свої переваги та недоліки, тож хотілося б зробити його максимально комфортним для мешканців Грибовиці. Так як територіальні громади було сформовано ...
«Варта порядку Нововолинська» – це не підмінювання та підстраховування поліції, а допомога і підтримка
Що таке «Варта порядку» і навіщо вона потрібна. Не буду вкотре нагадувати про те, що криміногенна ситуація у Нововолинську, м’яко кажучи, плачевна. Ми це бачимо в ...
У суспільстві про етику інвалідності не добре знають, у чому пересвідчуюсь постійно
Етика інвалідності. Всіх небайдужих – а я знаю, що ви є! – прошу прочитати. Отже, перш за все, прошу запам’ятати: НЕ РЕКОМЕНДОВАНО вживати термін «людина з обмеженими ...