ІНФОРМАЦІЙНИЙ САЙТ ЗАХІДНОЇ ВОЛИНІ!
Понеділок, 23 жовтня 2017, 16:18

Компроміс знайдено – шахтарі, профспілки та мер домовились

Цей запис опубліковано більш як рік тому
18:26 | 5.01.2015 / Рубрика: Нововолинськ / 2 коментарі
0

Сьогодні у міській раді Нововолинська відбулась незапланована зустріч профспілок, ініціативної групи шахтарів та мера міста. 

Нагадаємо, що зранку 5 січня відбулась зустріч із міським головою Віктором Сапожніковим та профспілками, на яку не запросили ініціативну групу, про що домовлялись робити завжди, якщо вирішується доля шахт. Які висновки – невідомо, але вже на 15:30 організували нову незаплановану зустріч, куди були запрошені шахтарі.

Розмова виявилась результативною, хоча лунали палкі дискусії. Що обурило ініціативну групу – це незрозуміле відтягування поїздки на Київ із 12 січня на 14, вони вважають це маніпуляціями чиїхось рук. Але на це виявились аргументи: по-перше, 11-12 січня місія МВФ розглядатиме бюджет держави і вирішуватиметься питання виділення фінансової допомоги для України, тоді гірники зможуть вимагати, відповідно, виділення грошей на вугільну промисловість і закладення  їх разом зі змінами до бюджету; по-друге, 15 січня о 11:00 відбудеться розширена президія ЦК профспілки вугільників, де буде виставлено усі проблеми вугільників із усієї України, і походу перебігу справ потрібно вирішувати як діяти далі.

Акція яку планують в Києві, має бути багатолюдна та аргументована, для цього потрібно об’єднати сили волинських і львівських шахтарів, крім гірників Західної України 15 січня прибудуть і шахтарі зі Сходу. Гірники заявили, що їхня поїздка у Київ має чітку мету – добитись справедливості, а не перетворювати акцію на народний бунт, так як, це може стати комусь на руку, а саме брехливим російським ЗМІ. Також наші шахтарі виступили проти штурмування адмінбудівель, хуліганства, вживання спиртних напоїв та будь-яких сепаратистських проявів.

Як результат 14 січня профспілками організовується поїздка на Київ, до них долучається й ініціативна група яка залучить і шахтарів у складі 50-60 людей. Акцію буде проведено без політичних гасел і лозунгів, адже охочих політиків нагрітись буде доволі, вибори ж не за горами. Перекривати дороги поки що не будуть, всі сили кинули на організацію поїздки.

Мер зазначив, що якщо не буде шахт не буде і директорів, тому вони теж мають долучитись до відстоювання копальні. Нагадаємо, що директор шахти № 1 збирав підписи за закриття шахти – отакий абсурд. Шахтарі ж, заявили, що зараз багато шахтарів воюють на Сході, але війна закінчиться вони повернуться у домівки, а роботи їм не буде, якщо ті, чиї інтереси вони захищали, закриють шахти. І це потрібно донести до можновладців у Києві, щоб ті зрозуміли проти кого вони впроваджують політику.

На разі вирішуватимуться питання із організацією транспорту, супроводу, фінансування поїздки. Шахтарі ж не збираються сидіти і чекати, якщо виникне необхідність – акції продовжуватимуть і на вулицях і на дорогах.

2 коментарі
  1. мартинюк василь // 6.01.2015 at 09:17 // Відповіcти

    …нашому НАРОДУ скільки всього наобіцяно!!!,що йому все мало і мало.

    (жарт).

    0

  2. пане Гузь де ви??? чому не допомагаэте шахтарям????

    0

Додати коментар


*


Чи підтримуєте блокування російських соцмереж?

Дивитись результати

Loading ... Loading ...

© 2017 Інтернет-видання "БУГ"