<
Інші розділи
Ольга Музика

Запустили 4G, коли 30% території України навіть не має 3G. Коли буде нормальний зв’язок?

Цей запис опубліковано більш як рік тому
19:12 | 28.08.2018 / Погляд /
6
/ коментарі 4

Без інтернету зараз нікуди. Майже кожна людина щодня заходить до мережі, щоб знайти потрібну інформацію чи просто поспілкуватись. І, здається, в 21-му столітті це мало б бути простіше простого, але ж ні… В Україні запустили 4G, планують після 2019-го року 5G, але 3G є далеко не скрізь!

Якщо ти знаходишся в селі, то щоб завантажити одну банальну картинку розміром до 2-х мб, потрібно щонайменше 2-3 хвилини. Це зі швидкістю 2G, яка в середньому повинна досягати 100-120 кбіт/с, та в українському селі 15 кбіт – це вже добре.

Навіть сторінка вікіпедії менш, ніж за 2 хвилини не відкриється. Відео, музика – це щось з недосяжної розкоші.

Що говорити про покриття сіл, коли й у містах воно бажає кращого. Наприклад,  у Нововолинську в деяких місцях, особливо в приміщеннях, швидкість до 100 кбіт – межі фантастики.

Станом на 2018-й рік 30% українців проживають в селах, а це приблизно 12 000 000 осіб. Так, це меншість. Але там не живуть одні бабусі й дідусі, котрим інтернет не треба, як, напевно думають мобільні оператори. Адже, як казали у службі підтримки Vodafone Ukraine, коли я вибирала для бабусі тарифний план, без мегабайтів, смс, аби дзвонити можна було: «У нас всі тарифні плани з інтернетом, крокуємо в ногу з часом.»

Можна порівняти покриття України (Київстар) і сусідньої Польщі (Orange).

Різницю таки видно.

То ж, якість зв’язку треба вдосконалювати, покриття розширяти. Та коли настануть довгоочікувані зміни? Коли вчергове піднімуть ціни на тарифні плани?  Чи коли знову зменшать кількість днів від місяця до 28-ми? Платимо 13 разів в рік, а отримуємо перебої в розмові і 2G покриття.

* Редакція не впливає на зміст в розділі Погляд і не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють на сторінках видання «БУГ»
коментарів: 4
  1. ви головне по 55 грн вчасно кожних 4 тижні відстьогуйте компаніям, за решту не переймайтесь – там все порішають за вас і без вашої згоди))

  2. Шановна авторко, ви самі в Польщі були? Відчули на собі “якість” польського мобільного звязку? Не зважаючи на розгалуджену мережу мобільних вишок, там, якщо податись на окраїну до села, то там просто подзвонити – це майже нерально, хіба що на дерево вилізти, в надії впіймати хоч одну “поділку антени”. А у нас хоч із дзвінками більш-менш порядок… Принаймні Київстар тягне навіть в Поліських глибинках…

  3. Власне, питання не нове і є досить багато матеріалу по даній темі, але попробую коротко прояснити ситуацію. Порівнюючи покриття наших операторів з аналогічними операторами країн ЄС врахуйте, що вони можуть для 3G/4G використовувати “низькі” радіочастоти – 700-900 МГц., а наші тільки високі – 1800, 2100, 2600 МГц. Чим нижче радіочастота, тим більше радіус дії базової станції і необхідна менша їх кількість, тобто більш економічно вигідно для оператора. Наприклад, в “Інтертелекому” присутнє покриття усієї території України – використовується інша технологія зв’язку CDMA на частоті 800 МГц. Проблема присутня зі сторони Національної комісію по регулюванню зв’язку – вони абсолютно по-ідіотському “нарізали” частоти в кінці 90-их років. А процедура перерозподілення частот, схоже, поки нікого не цікавить. Тим більше, що триватиме це доволі довго. Тому, це питання скоріше до уряду. А щодо оплати по тарифам погождусь, бо якщо порівнювати lifecell і Orange, то у відношенні до середньої ЗП ми платимо більше

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Іван Мазурок
15.01.2025
Дно пробите! Гидко читати ваш відкритий лист до інтернет-видання «БУГ». А про свої «грішки» не хочете розказати? Це яким ...
Лідія Томашевська
14.01.2025
Рахуйте  цей  відкритий  лист  спростуванням  недостовірної  інформації,  яка  була  вкотре розміщена  на ...
Богдан Пташник
16.12.2024
Дуже пощастило «конченим комбригам і комбатам» Запорозької Січі, що тоді не існувало фейсбуку. Інакше б і Конашевича, і ...
Жанна Білоцька
3.12.2024
6-го грудня відбудеться відкриття ялинки у парку Слав‘янському. Щось нове? Ні. Погане? Ні. Доречне зараз? Так. Спробую ...
Юрій Велінець
14.11.2024
Практично одинадцять років триває героїчна боротьба з одвічним нашим ворогом — московською ордою, яка намагається ...