Як не помилитись, обираючи депутата?
В цьому засиллі агітації, яка заповнила під’їзди, поштові скриньки, соцмережі, вулиці, ЗМІ і соцмережі, дуже легко загубитись. Всі такі хороші, всі так гарно все обіцяють, такі неймовірні золоті гори, що є великий ризик наступити на якісь нехороші граблі, котрі потім 5 років битимуть по голові звичайного громадянина.
Перш за все, варто усвідомити, що кожен голос має значення. І кожен голос – рівноцінний. Не є важливим, чий він – пенсіонерки, лікаря, голови ОСББ, вчителя-методиста чи директора успішного підприємства. Кабінка для волевиявлення приймає всіх однаково. Що ручка “Паркер”, що звичайна з кіоску – ставить ідентичні за вартістю позначки в бюлетенях.
Нововолинськ – місто невеличке, тут всі всіх знають. Відповідно не проблема зробити невелике резюме для кожного місцевого кандидата. Кілька дзвінків – і вже знаєш, хто і який, від кого балотувався раніше, чим займався, як відгукуються сусіди.
Висновки зробити неважко.
На що необхідно звертати увагу?
Багато хто скептично налаштований на пенсіонерів. Вони бувають різними. Активність можна зберегти і в 60+, як і ясність думки. Важливо – незалежність.
Особи, що тимчасово не працюють, можуть мати інші ресурси та резерви. В бюлетені не зазначається, яку громадську організацію представляє особа, а це може бути і голова ОСББ, і лідер спільноти, що має дуже відповідальну місію. Наприклад, лобіювання інтересів осіб з особливими потребами.
Окрема сфера – працівники бюджетних установ. Як вважаєте, чи буде їх волевиявлення справді їхнім у повному сенсі цього слова? Задумайтесь, чи наважиться хто вкусити руку, яка дає на прожиття. Якщо спроби кусання були – тоді вагання даремні. В іншім випадку особа може голосувати так, як буде велено.
Важливо і розібратись, як працював у кандидат в депутати, що вже мав, або і має мандат.
Якось можна дослідити активність, питання, що піднімав. Тут ризик нарватись на статиста, що лише піднімає руку по велінню і вказівці. У самого за спиною дві каденції. Знаю таких діячів, що за скликання не задали жодного питання, не подали жодного звернення. Дійсно, місія таких осіб – справно голосувати.
Що робити, коли друг балотується? Отут важко. Тут треба дивитись на моральну сторону питання і зрозуміти, що ж важливіше…
Разом з тим, потрібно вивчити і мотивацію кандидата! Адже бувають і такі, що потрапили у список “за компанію” чи через норми закону.
Так чи інакше, доцільно розпитати претендента на мандат його програму. Якщо говорить чітко, зрозуміло, аргументовано, то є сенс взяти до уваги.
Що робити, коли є сумніви, коли не хочеться когось образити, коли так і не визначився, за кого? Адже і Максим хороший, і Галина прекрасна, а Івана взагалі знаєш все життя! Дивитись через призму міста. Перш за все – міста. Тоді точно не помилитесь!
Бажаю кожному здолати страх перед епідемією, побороти свою невпевненість і зробити свій особистий внесок у історію.
Вірю в те, що оновлена громада буде сильною і успішною, але це – у ВАШИХ руках.