Щоби жінка квітла, її потрібно «поливати» увагою, повагою, турботою, коханням, компліментами
В мережі екстра-багато порад жінкам «як стати жінкою мрії» від експертів, які вчать ПРАВИЛЬНІЙ поведінці з протилежною статтю: що говорити-що не говорити, як виглядати-як не виглядати, що робити, щоб тебе любили-цінували-задовольняли бажання.
Мені цей напрямок самоосвіти видається дивним, бо паралельно із цим гучно просувається тема аб’юзивних стосунків, і що підлаштовуватися під когось, “заслуговуючи” Любов – це не Ок. А от пізнання психології людини з конкретними життєвими прикладами – це напрямок цікавий і такий, що відкриває розуміння як і чому з тією чи іншою людиною потрібно спілкуватися. Це навіть підґрунтям етикету є у деякій мірі. Але ж як тоді сприймати тонну порад “розкрий свою жіночність/жіночу енергію”?..
Тут мав бути фейспалм від адекватності…
Бо тренінгів і лекцій чоловікам про МАСКУЛІННІСТЬ, мужність, правильну поведінку з жінками, щоб ми їх хвалили-цінували-поважали-задовольняли бажання у відкритому доступі не має. Це секретна інформація, яку розповсюджують, певно, лише у закритих клубах [взагалі-то так і є, на секундочку]. Як на мене – дисонанс…
А ще – сексизм, гендерний стереотип і просто несправедливість. – “Ходімо в сад? Я покажу Вас трояндам.” (Річард Брінслі Шерідан) Питання “поливу квітів” має стояти не в гендері та статі, а у глибокому розумінні слів ЛЮДИНА, людяність, повага. Ви розумієте, насправді, що КОЖЕН апріорі заслуговує на увагу, повагу, турботу, кохання, компліменти?
За те, що є, за те, що робить, за те, що Особистість. Ні жінки, ні чоловіки, ні діти, ні підлеглі (список продовжіть самі) не повинні ЗАСЛУЖУВАТИ гарне ставлення. А розвивати, виховувати та прокачувати свої особистісні якості потрібно для того, щоб ставати кращою версією себе, кращою людиною, цікавішою особистістю, а не заради відповідності гендерним ролям.
Тому, любі мої читачі, не бійтесь говорити людям, які вам подобаються, що вони вам подобаються. Кажіть людям, не залежно від їх статі і статусу, що вони викликають у вас приємні емоції, асоціації, захоплення чи бажання рівнятися. Говорити компліменти – мистецтво [я писала вже кілька дописів на цю тему], якому можна і потрібно вчитись, щоб він звучав доречно, актуально, дійсно приємно та не двояко.
Комплімент не зав’язаний лише на залицянні та романтичних стосунках – це, насправді, ІНСТРУМЕНТ КОМУНІКАЦІЇ. Погодьтесь, що приємно бачити як людина розквітає від щойно сказаної вами приємності! Говоріть! Не залежно від статі. Бо ж дивовижний сад є всередині кожного з нас – тож поливаймо і доглядаймо один за одним.