<
Інші розділи
Андрій Герус

«Роттердам+» змінюється на «Роттердам-»: за першу декаду червня тариф знизився на 29%

Цей запис опубліковано більш як рік тому
11:45 | 19.06.2019 / Погляд / /
0
/ коментарів 6

У І-му півріччі 2019 року тариф на електроенергію мав складати 2 грн за кВт-год, проте в останню декаду травня такий тариф впав до 1,53 грн/кВт-год, на початок червня – до 1,43 грн, що на 29% нижче. Президент подає законопроект у парламент, щоб змінити “Р+” на “Р-“.

“Роттердам+” закінчився. На графіку тарифи вугільних електростанцій (теплоелектростанцій, ТЕС). З них видно, що де-факто теплова генерація вже не заробляє “Роттердам+”.

За даними НКРЕКП, розрахунковий тариф ТЕС згідно з формулою “Роттердам+”, який мав бути 1 півріччі 2019 року мав складати 2 грн за кВт-год. 

Проте вже в останню декаду травня такий тариф впав до 1,53 грн/кВт-год, що на 24% нижче.

За першу декаду червня тариф ще знизився – до 1,43 грн, що на 29% нижче від відповідного тарифу згідно “Роттердам+”.

Сезонність не має суттєвого впливу на такі тарифи, але для повноти картинки можна порівняти його із відповідними періодами 2018 року (виділені червоним). В останню декаду травня та першу декаду червня цього року тарифи ТЕС на 17%-24% нижче, аніж минулого року у ці ж періоди.

Таким чином, за червень вугільні електростанції отримають приблизно на 1,5 млрд грн менше грошей, аніж отримали би при фактичному тарифі “Роттердам+”.

Загалом за 2 квартал 2019р. при фактичній формулі “Роттедам+” тарифна виручка була б на 3 млрд грн більша.

Якщо чесно, то деякі вугільні електростанції у червні будуть навіть збитковими, ну нічого доведеться також затягнути пояс.

Фактична ліквідація “Роттердам+” відбулася завдяки діям широкого кола осіб, великому публічному резонансу, висвітленню цієї корупційної формули у медіа, соцмережах і т.д. Коротше, ми зробили її разом.

Але щоб не було і формального існування цієї формули, Президент подає законопроект у парламент, щоб змінити “Р+” на “Р-“. Це діаметрально протилежна позиція до позиції Петра Порошенка, який виправдовував існування Р+ то вимогами МВФ, то якимось іншими вигадками.

Тарифи вугільних електростанцій із сайту ДП “Енергоринок”.

* Редакція не впливає на зміст в розділі Погляд і не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють на сторінках видання «БУГ»
коментарів: 6
  1. Це для підприємств. А для населення ціна не міняється. Просто замість ахметки надприбутки буде отримувати беня

    • На жаль, мало хто це розуміє. Звичайному в борцю це до спини. Проте 1+1вложив у вуха що цей Вротердам це зло від самого чорта

  2. скажіть будь ласка, чому за 5 років війни на донбасі, не можна було переробити ті котли на ТЕС (які виробляють для донбасу електрику) переробити щоб палити вугілля не марки Антрацит, а вугілля з Західних шахт Волинсько-Львівського вугільного басейну? в місті Бурштин, та Добротвір палять жеш цим вугіллям, і нічого все прекрасно працює, є збагачувальні фабрики які збагачують це вугілля і воно прекрасно горить. І не потрібно було б ніяких ротердамів, і були б робочі місця на Заході України, можливо б люди не так валили на заробітки в інші країни. І менше б було корупції.

  3. Відпрацьовує кошти які беня вклав в зелібобу. Все для бені, Президент слуга олігарха.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Іван Мазурок
15.01.2025
Дно пробите! Гидко читати ваш відкритий лист до інтернет-видання «БУГ». А про свої «грішки» не хочете розказати? Це яким ...
Лідія Томашевська
14.01.2025
Рахуйте  цей  відкритий  лист  спростуванням  недостовірної  інформації,  яка  була  вкотре розміщена  на ...
Богдан Пташник
16.12.2024
Дуже пощастило «конченим комбригам і комбатам» Запорозької Січі, що тоді не існувало фейсбуку. Інакше б і Конашевича, і ...
Жанна Білоцька
3.12.2024
6-го грудня відбудеться відкриття ялинки у парку Слав‘янському. Щось нове? Ні. Погане? Ні. Доречне зараз? Так. Спробую ...
Юрій Велінець
14.11.2024
Практично одинадцять років триває героїчна боротьба з одвічним нашим ворогом — московською ордою, яка намагається ...