Найбільший страх переживає дитина, коли стикається з небезпекою, про яку їй не говорили. Це дезорієнтує її
Ми вчимо дитину переходити дорогу на зелене світло та не відкривати двері чужим для того, щоб вона знала про небезпеку і відчувала себе захищеною. Але чи говоримо ми з дітьми про сексуальну безпеку?
Найбільший страх переживає дитина, коли стикається із небезпекою, про яку їй не говорили, це дезорієнтує її.
Декілька пунктів, які треба пояснити дітям для того, щоб вони були обізнані у стосунках з іншими.
Правило нижньої білизни. Суть його полягає в тому, що інші люди не повинні торкатися тих частин тіла дитини, які зазвичай прикриті білизною. І діти не повинні торкатися інших людей у цих місцях.
Ніхто не має торкатися твоїх інтимних органів, окрім питань здоров‘я. Лікар має оглядати дитину при батьках (до підліткового віку).
Дитина має засвоїти і чітко знати: «Моє тіло – моя власність. Ніхто не має права торкатись моїх інтимних частин тіла, і ніхто не має права змушувати мене торкатись до їх особистих частин тіла. Якщо трапиться, що хтось порушує мій кордон – я негайно скажу про це батькам»
Четвірка безпеки. Сформуйте четвірку дорослих, яким дитина може безсумнівно довіряти: тато, мама, бабуся, дідусь (тітка, сестра і т.д). Дитина має чітко знати: я можу довіряти цим людям і розповісти будь-кому з моєї четвірки безпеки про свої почуття, що мене тривожить та як я себе почуваю».
Є хороші та погані секрети. Якщо якийсь секрет неприємний для тебе або він наносить шкоду тобі чи іншій людині – це поганий секрет! Якщо хтось змушує тебе тримати щось в секреті і це робить тобі неприємно чи боляче – обов‘язково розкажи батькам. Ми тобі повіримо та завжди допоможемо».