<

Інші розділи
Олександра Струбицька

Ми маємо право сказати – але мовчимо…

Цей запис опубліковано більш як рік тому
09:06 | 10.07.2018 / Погляд /
0
/ коментарів 12

Vivere militare est (Жити—значить боротися)

Вперше таке на моїй пам’яті – коли громадські слухання у місті обійшлись без власне містян. Були депутати, працівники міськради, було ЗМІ. І – все. Як сказав Іван Мазепа: «Та й що ж то за народ, коли про свою користь не дбає і очевидній небезпеці не запобігає?»

Коли піднялась на поверх, то трошки зраділа, побачивши на коридорі живих людей! Подумалось – та невже то жителі з будинку №51 по вулиці Нововолинській будуть говорити про свою проблему?

Чи може хтось не хоче, аби на теренах лікарні був будинок?

А чи невже спитати, скільки то вже будуть валятись шприци навколо колишнього будинку спеціаліста?

Проте – облом – нововолинці прийшли не туди…

Це були перші громадські слухання – без громадян.

Попри публікації в ЗМі, в соцмережах і розмови на зупинках громадського транспорту.

Невже всі так активно помандрували на моря-озера-дачі – час відпусток, як-не-як? Чи може – підтримувати морально шахтарів у столиці?

Нововолинці не знайшли часу на те, аби донести свою думку.

Хто скаже – що слухання треба робити в вихідний день. На жаль, і в селищі теж не вельми багатолюдно, хоч Топорівський О.В. проводить аналогічні заходи у суботу\неділю. До слова –  у відстоковому співвідношенні людей дещо більше. Однак великою часткою саме через  «активність» населення – попри всі старання благодатного мера – Благодатне ще не повністю відповідає назві.

Чого ж тут більше – страху, ліні чи зневіри?

Чому люди не хочуть захищати себе і свої інтереси, не готові їх відстоювати?

А тим часом кишма кишить претензіями в соцмережах. І сморід в місті, і депутати роблять не те, і не захищають їх, і не так голосують, і не туди ходять, і взагалі – то не їх депутати, бо вони не ходили(!!!) на вибори(!!!). Чому? Тому. У кожного – свої мегазалізні аргументи.

Містяни в більшості випадків не знають, хто саме репрезентує їх інтереси в раді.

В обговоренні питання проінформованості населення на предмет громадських слухань стало відомо, що анонсу  у газеті “Наше місто”, публікацій на сайті міськради, інформаційних ресурсах та численні пости в соцмережах – цього всього недостатньо. Треба ще оголошення на стовпах. І – як з цирком – запустити машину, щоб з рупора закликати населення. От лише чи вплине то на кількість нововолинців, котрі прийдуть сказати про те, що мають бачення?.. Питання лишимо відкритим.

Хтось скаже – а може то владі треба йти до людей? Що громадські слухання варто проводити не в міськраді, а на Майдані Незалежності чи площі Чорновола? Можливо. Ще варіант – на дачних зупинках чи в маршрутках. В годину пік… Хоча – з досвіду зустрічей нардепа у дворах Нововолинська – теж не всі прийдуть. Чому? Тому. І знову ж – у кожного неприсутнього свої мегазалізні аргументи…

п.с. За словами архітектора – у жителів будинку № 51 по вул.Нововолинській не було жодних претензій до робіт, що ведуться за адресою пр-т Дружби,6. Скарг не надходило взагалі…

* Редакція не впливає на зміст в розділі Погляд і не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють на сторінках видання «БУГ»
коментарів: 12
  1. Кастрований, у форматі громадського життя, Нововолинськ. Одні, майже, аноніми, котрі живуть у філії м. Снєжноє на Волині.

  2. Пані Олександра! Коні,вибачайте,люди- не винні! Наші можновладці,депутати все зробили для власної зневаги.Для когось *заплив*-на першому місці,для когось власна пиха стала першочерговістю.Лозунг *Народ і партія -єдині* давно вже не діє,а для молоді-це як гумор *95-го кварталу* з усіма висновками…Всі публічні акції давно стали *ширмою* влади для *своїх* справ. Люди відчувають всю свою безпорадність і таким образом висловлюють протест,а далі-буде! Відійде покоління теперішніх *пенсіонерів* і *бабушок* і для *таких* політиків наступлять *чорні дні*.Ще років 20-30…нажаль….Скоріше тільки котики родяться.

    • Олександр правий. Нехіть ходити на т. зв. “громадські слухання”, контрольовані місцевою владою, викликана давнішими подіями – тими ж таки “слуханнями”. Щодо підняття тарифів на комунальні послуги, продажу (передач) комунального майна та землі, будівництва вежі мобільного зв’язку у центрі міста тощо. Їх було багато. Які проводились у ДЮЦі, за участі міського голови та його поплічників. І куди місцева феодальна влада зганяла та звозила бюджетників – вчителів, лікарів, комунальників, чиновників міськради… Вони всі дружно голосували за рішення влади, і кожного разу – проти громади міста. Можу підняти документи та фото.

    • Не відійдуть у небуття рабські почуття разом із “бабушками”. Вони – бабушки виховали не одне покоління рабів – своїх онуків і правнуків.

  3. Кругом одні писаки, а пояснити людям елементарні речі немає кому! Ось поясніть мені, яку юридичну силу мають громадські слухання? Як рішення прийняте на громадських слуханнях можливо оскаржити в суді? Покажіть людям хоч один документ, який має юридичну силу, прийнятий на громадських слуханнях? А щоб зібратися і просто потрандіти, так це можливо і в ПаБі за бокалом пива)))

    • Ну, тобі,Ромка,і справді краще до Пабу на пиво,якщо не зрозуміло, громадські слухання для того і є,щоб не допускати свавілля влади.

      • “Щоб не допускати свавілля влади” ти Саша прикалюєшся?)))) Тобі перерахувати свавілля влади- дерибан землі, курчак, кронік, дерибан грошей з казни міста, фальсифікація тендерів, тарифи на комунальні послуги і.т.д. друзяко, перераховувати можна до безкінечності? І виникає просте питання, Де твої громадські слухання? Де хоч одне судове рішення? Покажи мені хоч одне рішення прийняте на громадських слуханнях, де влада з ним погодилася і прийняла? Немає в природі таких рішень на теренах міста Нововолинська. Роби висновки “свавільний))))”

        • Ромка,якби ти читав уважніше,то зрозумів би,що я пишу те саме ,що і ти ! ПОЯСНЮЮ-Громадські слухання прописані на папері,а фактично -на них влада *поклала* і народ це розуміє і просто ігнорує….Не ходить,бо не вірить… А перерахувати лишній раз про бардак в Нововолинську ніколи не зайве. То коли і куди на пиво?

  4. хтось мае право казати, хтось має право не слухати.. демократія ! свобода слова проти свободи слуха..

  5. “громадські слухання ” – це такій клапан для випуску пару.. іграшка для дурнів… бажаючих погратися небагато, бо розуміють…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Іван Мазурок
15.01.2025
Дно пробите! Гидко читати ваш відкритий лист до інтернет-видання «БУГ». А про свої «грішки» не хочете розказати? Це яким ...
Лідія Томашевська
14.01.2025
Рахуйте  цей  відкритий  лист  спростуванням  недостовірної  інформації,  яка  була  вкотре розміщена  на ...
Богдан Пташник
16.12.2024
Дуже пощастило «конченим комбригам і комбатам» Запорозької Січі, що тоді не існувало фейсбуку. Інакше б і Конашевича, і ...
Жанна Білоцька
3.12.2024
6-го грудня відбудеться відкриття ялинки у парку Слав‘янському. Щось нове? Ні. Погане? Ні. Доречне зараз? Так. Спробую ...
Юрій Велінець
14.11.2024
Практично одинадцять років триває героїчна боротьба з одвічним нашим ворогом — московською ордою, яка намагається ...