<
Інші розділи
Остап Дроздов

Із трьох наших перемог на Євробаченні лише одна була не політичною – Руслана 18 років тому

Цей запис опубліковано більш як рік тому
09:09 | 16.05.2022 / Погляд / /
197
/ Коментарі відсутні

Два наші воєнні переможці (Джамала і Калуш) – це ідеологічні, дуже вчасні й символічно надважливі переможці, переможці насамперед країною й контекстом війни. Це не Євробачення стає політичним – це культура завжди була політикою.

Недискваліфікація Калуша – це культурна політика на нашу користь, і це прекрасно. Синьо-жовті наліпки на німецьких та ісландських учасниках – це теж культурна політика. І підсвічені в наші кольори хмародери за спиною в оголошувачів голосувань – це культурна політика. І високі бали різних країн – це більше культурна політика, а не музичний вибір.

Мораль Євробачення дуже проста: культура і є політикою. Мова, нац.ідентичність, усе гуманітарне і все ціннісне – це найвища політика. Бо могла там стояти квартальна фаворитка Паш із пластику, який не гниє 300 років. І міг оргкомітет льогко дискваліфікувати Україну – як це сталося з Грузією в 2009 році, коли після анексії Осетії вони хотіли заспівати We Don’t Wanna Put In, і за це були дискваліфіковані, бо омофонімічно Put In звучить як прізвище.

І європейці могли льогко голосувати за професійну музику, яка об’єктивно була на дві голови вище в інших країн.Друга мораль Євробачення: якщо ти не один – ти можеш змінювати правила. Не було б Ісландії й Німеччини – нас би дискваліфікували. В цьому і є суть європейської сім’ї: ти мусиш бути не один у встановленні нової норми. Європа – це сильні альянси, а не відчайдушні вискочки. Це ціла філософія.Третя мораль Євробачення: прихильне голосування важливіше за професійне. В час війни важливе добросусідство – тому Україна мала дати максимум балів Польщі, яка є найпалкішим твоїм сусідом (навіть якщо й виступ посередній).

Це – канон культурної політики. Музика тут другорядна. Бо якби музика важила найбільше, то Калуш би й не переміг. Членам журі треба було розцінювати Євробачення в умовах війни винятково як культурну політику. Я розумію їхні оцінки, але не підтримую. Це ще один неприємний досвід, коли професійність шкодить вищому тренду. Вітаю Калуш із украй потрібною перемогою! Наступного року було б добре Євробачення прийняти в котромусь із розбомблених орками міст. Така собі культурна промоція перемоги над звіром.

Хай європейці подивляться, як виглядає нульовий рік Європи.

* Редакція не впливає на зміст в розділі Погляд і не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють на сторінках видання «БУГ»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Юрій Велінець
14.11.2024
Практично одинадцять років триває героїчна боротьба з одвічним нашим ворогом — московською ордою, яка намагається ...
 Віталій Шабунін
23.10.2024
«Це реально внутрішній ворог», – так президент Зеленський в одному з останніх звернень висловився про корупціонерів у ...
Валерій Залужний
17.10.2024
Промова Надзвичайного і повноваженого посла України у Великій Британії і Північній Ірландії, Головнокомандувача ...
Віктор Мартиненко
4.10.2024
Храм базилікального типу у селі Стара Лішня у Пормівській громаді, збудований у романському стилі IX-XIV ст. Розміри: 7х4 м. У ...
Олександр Гром
2.10.2024
Глянув Укази Президента України. Тепло на душі від того, що ми маємо живих Героїв України і більше воїнів, яких ...