<
Ганна Доскоч

Бернська конвенції про охорону дикої флори та фауни? – Ні, не чули

16:06 | 16.04.2023 / Погляд / , , , , /
426
/ Коментарі відсутні

Дуже скоро Україна відзначатиме Дні Європи. На словах ми наближаємося до європейських цінностей, а на ділі – віддаляємося зі швидкістю світла. Часто стаємо мовчазними свідками протиправних дій або навіть виконавцями протиправних вказівок органів місцевих самоврядувань.

12-го квітня 2023 року в останні дні великого передвеликоднього посту на території Володимирської територіальної громади відбувся колективний акт вандалізму. З самого ранку у центральному сквері ім. О. Дверницького працівники комунальних служб, використовуючи техніку, здійснювали ліквідацію (бездушне знищення) гнізд граків та кронування дерев. Пізніше продовжили свої дії біля культурно – мистецького центру.

Резонансу цій ситуації додало те, що граки вже відклали яйця, з них вилупилися пташенята. Дорослі граки, бідолашні, безпомічно кружляли над своїми знищеними житлами, поки гинули їхні діти…

Я, як корінна жителька м. Володимир і платниця податків, маю повне право впливати на життя громади та запобігати протиправним діям. Зрозуміло, що працівники ніяк не відреагували на мої зауваження, мотивуючи це усним наказом свого керівника. А пані двірник хотіла присоромити мою позицію, мовляв, “потрібно допомагати армії”. Але хіба наші бійці не діляться на бойових позиціях з тваринами їжею? Навіть корів, кіз та свиней рятують! Тому не варто змішувати “під шумок” святе та грішне в одну купу!

Отож, ставши свідком протиправних дій, порушення Закону про захист тварин від жорстокого поводження та Закону про тваринний світ, я викликала на місце працівників поліції Володимирської ОТГ. Дякую їм за розуміння та професійно виконані дії. Мною була написана заява та дане роз’яснення.

Також мною було здійснено дзвінок на гарячу лінію Державної екологічної інспекції у Волинській області.PS: з метою привернення уваги до проблеми зменшення популяції граків 2019 рік в Україні був визнаний роком цих птахів. В останні десятиріччя відбулось суттєве скорочення чисельності гніздових колоній граків, в багатьох місцях вони просто зникли. Саме тому грак також потребує уваги та охорони, а не знищення під виглядом прибирання!PS 2: І ще кілька слів про Конвенцію з охорони дикої флори і фауни та природного середовища існування в Європі (Бернської конвенції). Україна приєдналася до неї ще у 1996 році.

Особлива увага приділяється зникаючим та вразливим видам, включаючи зникаючі та вразливі мігруючі види. ГРАК – один з таких…

* Редакція не впливає на зміст в розділі Погляд і не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють на сторінках видання «БУГ»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Віктор Вілентко
21.02.2024
Про Совість, Гідність та Порядність! Шановна громадо! Напевно такої ганьби та зневаги до пам’яті Героїв Небесної ...
Жанна Білоцька
6.02.2024
Коротко про зміст статті своїми словами, через що мешканці вулиці Соломії Крушельницької у Володимирі лишилися без ...
Андрій Рязанов
5.02.2024
Тут один інтернетний пацюк Віталій Грабовський з Нововолинська не може ніяк вгомонитися з тим вигаданим УБД, яке він ...
Жанна Білоцька
2.02.2024
Як у вас починається ранок? У мене, наприклад, він починається з молитви, та й закінчується нею, потім переходжу до ...