<

«Зимові» свята прийдуть раніше: розповіли, які зміни чекають на українців в листопаді

20:41 | 1.11.2023 / Новини / , /
Перегляди
1340
/ коментарі 4

Останній місяць осені буде для православних вірян дещо незвичним, адже у зв’язку з переходом на новоюліанський календар на другу половину листопада припадають деякі раніше «зимові» свята.

Про це інформує Православна Церква України.

Так, відтепер 15-го листопада розпочинатиметься Різдвяний піст, який триватиме до 24-го грудня, Навечір’я Різдва Христового.

Свято Введення в храм Пресвятої Богородиці, яке раніше відзначали 4 грудня, тепер будемо відзначати 21-го листопада.

На 24-те листопада припадає день вшанування пам՚яті святої великомучениці Катерини, а на 30-го листопада – святого Андрія Першозваного.

8-го листопада святкуватимемо Собор архістратига Божого Михаїла та інших небесних сил безплотних, а 13-го листопада відзначатимемо день пам՚яті святителя Іоана Золотоустого. Також у листопаді дні пам՚яті двох апостолів: Филипа (14-го листопада) і Матфея (16-го листопада).

Традиційно, в четверту суботу листопада, яка цьогоріч припаде на 25-те число, вшановуватимемо День пам’яті жертв голодоморів. Цього дня священнослужителі звершуватимемо заупокійну молитву за всіх, в Україні голодом заморених.

«В цьому – році 90-ті роковини Голодомору 1932-1933 років в Україні – жорстокого акту геноциду нашого народу, який був свідомо і штучно організований радянським тоталітарним режимом. Вічний спокій душам мільйонів голодом заморених українців!» – йдеться в дописі.
коментарів: 4
  1. нас цим не залякати! Будемо на кожне з свят з кумом пити двічі , і на стару дату , і на нову. Щоб не дай боже не прогадати!

  2. Дуже дивно, що Зеленський не запровадив одночасного святкування Великодня одночасно з еврейським Пейсахом!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

25 Лютого, Неділя
24 Лютого, Субота