<

Зеленський пропонує відзначати 8 травня День пам’яті та перемоги над нацизмом, а 9 травня — День Європи

12:16 | 8.05.2023 / Новини / , /
Перегляди
111
/ Коментарі відсутні

Президент Володимир Зеленський пропонує встановити в Україні 8-го травня День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років, а 9-го травня відзначати не День перемоги, а День Європи.

Про це йдеться у зверненні президента України до народу з нагоди Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років, пише Українська правда.

“8 травня Україна та вільний світ згадують про шість страшних років в історії людства. З 1939-го по 1945-й… Роки, які забрали життя мільйонів людей, зокрема 8 мільйонів українців. Роки окупації та звірств, кровопролитних боїв, бомбардувань, блокад і масових страт, Голокосту. Усього зла, яке нацизм приніс світу, приніс на нашу землю.

Різні народи в єдності, у союзництві у складі антигітлерівської коаліції протистояли злу. Народи Європи й Америки… Азія, Австралія, Африка – кожен має власну історію боротьби в тій війні, але спільну історію перемоги”, – сказав Зеленський.

Він зазначив, що саме 8-ме травня велич перемоги над нацизмом згадує більшість народів світу. Саме 8-го травня 1945 року набрав чинності акт про беззастережну капітуляцію Вермахту. І саме цього дня травня світ вшановує пам’ять усіх, чиї життя були забрані тією війною. 

Це чиста історія, без ідеологічних домішок. І це – історія нашого народу, наших союзників, усього вільного світу. Сьогодні ми повертаємо її нашій державі.

Сьогодні я подаю до Верховної Ради України законопроект, яким пропонується встановити 8 травня Днем пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років”, – зазначив президент.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

21 Лютого, Середа
20 Лютого, Вівторок