<

Здорожчання овочів, молочної продукції та яєць: як зміняться ціни на продукти в Україні

23:24 | 12.10.2023 / Новини / , /
Перегляди
598
/ коментарі 2

Овочі, фрукти, молочна продукція та яйця будуть дорожчати найближчим часом. Ціновим рекордсменом, як і минулого року, стануть яйця.

Про це заявив голова Комітету з питань аграрної та земельної політики Верховної ради Олександр Гайду, повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу парламенту.

«Традиційно восени починає зростати ціна овочів та фруктів, адже під час холодів їх потрібно зберігати у спеціалізованих сховищах. Це призводить до зростання собівартості виробництва та зменшення пропозиції, тому що господарства, що не мають таких сховищ, намагаються до початку холодів реалізувати свою продукцію, а господарства, в яких є склади, намагаються розтягнути реалізацію до початку літа, коли ціна буде вищою», – сказав Гайду.

Тож ціна овочів та фруктів поступово буде підвищуватися на 5-10% щомісяця. Вартість молочної продукції також зросте, однак не критично – на 3-5%, прогнозує голова аграрного комітету.

Також взимку варто знов очікувати суттєвого збільшення ціни на яйця.

«Рекордсменом зі зростання цін цього року знову будуть курячі яйця. Велика частка яєць в Україні виробляється саме в невеликих господарствах. Зараз ми знаходимося в точці, коли зменшується пропозиція від домогосподарств і ціна починає підійматися вгору. Тому велика вірогідність того, що до новорічних свят ціни сягнуть показника минулого року, коли яйця на полицях коштували близько 75 грн за десяток», – сказав Гайду.

Він додав, що, попри прогнозоване зростання цін, все ж таки вартість деяких продуктів восени 2023 року нижча, ніж торік. Зокрема, гречка подешевшала більш ніж у 2 рази. До речі, цьогорічний врожай гречки є рекордним, тож це теж сприятиме зниженню ціни на крупу, підсумував Гайду.
коментарів: 2

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

16 Квітня, Вівторок