<

Закривати канали та онлайн-ЗМІ без рішення суду: закон про медіа вступив у силу

Цей запис опубліковано більш як рік тому
05:13 | 1.04.2023 / Новини / , /
Перегляди
233
/ коментарі 3

31-го березня набув чинності закон про медіа, проти якого виступили західні та українські журналісти, а також ОБСЄ.

Про це йдеться в опублікованому законі, інформує Главком.

Документом запроваджується регуляція з боку Нацради з питань телебачення і радіомовлення онлайн-ЗМІ, друкованих медіа та навіть вебплатформ спільного доступу (Youtube та соцмережі). Передбачено й механізм співрегуляції, але за участі Нацради.

В цілому повноваження ругулятора значно розширюються, зокрема він отримає право блокувати та закривати медіа без рішення суду, в тому числі і онлайн-медіа.

Також закон передбачає ряд заходів, щодо посилення інформаційної безпеки держави, це ї є задекларована законодавцем причина розширення повноважень Нацради.

Також автори законопроекту в пояснювальній записці підкреслюють, що законопроект гармонізує українське законодавство з Європейськими нормами, але за оцінкою НСЖУ такі норми займають тільки близько 10% закону.

Так само сьогодні набув чинності закон про медіа, яким Національній Раді з телебачення і радіомовлення дозволили анулювати ліцензії телерадіокоманій, що тягне за собою припинення їх діяльності, за неправдиву інформацію про власника без рішення суду.

Законопроєкт передбачає право Нацради самостійно без рішення суду анулювати ліцензії телерадіокомпаній у деяких випадках.

Серед них – подача лецензіатом недостовірних відомостей про свого бенефіціара (кінцевого власника), а також, якщо структура власності компанії не відповідає закону.

До ухвалення законопроєкту про медіа анулювати ліцензії міг тільки суд.

Як повідомлялося, Європейська федерація журналістів закликала український уряд відкласти законопроект «Про медіа». Також законопроєкт розкритикували в ОБСЄ.

Законопроєкт про медіа не підтримують переважна більшість редакторів друкованих ЗМІ.

Нагадаємо, 13 грудня Верховна Рада прийняла скандальний закон «Про медіа» (№2693-Д).
коментарів: 3

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

14 Червня, П’ятниця