<
Інші розділи
Sinoptik - logo

Погода на найближчий час

З жовтня не відбудеться жодних обмежень щодо виїзду жінок за кордон: заступниця Міноборони Ганна Маляр розповіла подробиці взяття жінок на військовий облік

Цей запис опубліковано більш як рік тому
09:43 | 7.09.2022 / Новини / /
Перегляди
219
/ Коментарі відсутні

В соцмережах поширюється інформація про обов’язкову постановку жінок віком 18-60 років на військовий облік з 1-го жовтня та неможливість їх виїзду за кордон. Щоб розвіяти чутки та дізнатися правду про військовий облік жінок, телеведуча Маша Єфросиніна взяла інтерв’ю у заступниці міністра оборони України Ганни Маляр.

Так, Ганна Маляр розповіла чи потрібно вставати на облік мамам із неповнолітніми дітьми, чи можна жінкам виїжджати за кордон, що буде, якщо жінка не встане на військовий облік, скільки жінок наразі воюють та як чоловіки на фронті ставляться до жінок-військових на передовій.

Заступниця міністра оборони пояснила, що відповідно до закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» жінки певного переліку професій зобов’язані стати на військовий облік з 1-го жовтня. Проте, за її словами, Генштаб та Міноборони пропонують змінити формулювання на «за бажанням». Погодитись на це має Верховна Рада. Однак, як зауважила Ганна Маляр, якщо цього не станеться, то закон відтермінують на рік.

“1-го жовтня нікуди йти не потрібно. Дійсно жінки близько 100 різних спеціальностей мали 1-го жовтня обов’язково ставати на військовий облік. Але наразі Генштаб стоїть на позиції, що зараз немає потреби збільшувати кількість жінок, які знаходяться на військовому обліку. Війна вносить свої корективи.

До 24-го лютого складно було уявити, що багатьом жінкам прийдеться виїжджати за межі країни, рятуючи своїх дітей від бомбардувань. І тут постає питання: якщо у дітей обоє батьків військовозобов’язані та в них є заборона на виїзд за кордон, або це мама-одиначка, то хто тоді вивезе дітей, рятуючи їх від війни? Тоді ми посягаємо на право цих дітей на життя, бо ніхто не зможе їх захистити. Ми розуміємо, що не можна жінок свідомо позбавляти цієї можливості, цього права і навіть материнського обов’язку врятувати свою дитину”, – наголосила Ганна Маляр.

Вона підкреслила, що Генеральний штаб спільно з Міністерством оборони офіційно запевнили, що зараз немає потреби всіх жінок примусово чи обов’язково ставити на військовий облік. А фейкову інформацію, яку масово розповсюджували майже усі ЗМІ, Маляр назвала “зароблянням грошей”.

“Ми живемо у цинічному світі, де інформація є засобом заробляння грошей. Тобто ці фейки – це заробіток. А також це вигідно нашому ворогу. Бо чим більше у нас інформаційного хаосу відбувається, тим зручніше їм впроваджувати свої інформаційні операції”, – зауважила заступниця міністра оборони.

Ганна Маляр зазначила, що на військовий облік мають ставати лише вмотивовані жінки, які дійсно хочуть стати на військовий облік і у воєнний час можуть бути мобілізовані. І зараз, таких жінок збільшилося. Адже, за словами посадовиці, українські жінки мотивуються захистом своєї держави, так само як і чоловіки.

“У нас було дві хвилі збільшення кількості жінок в ЗСУ: 2014 і 2022 роки. Зараз на передовій близько 5 тисяч жінок. А в ЗСУ близько 30 тисяч, але ці цифри постійно змінюються. В загальному це близько 15% щодо усієї кількості військових. Серед країн НАТО – це один з найвищих показників”, – проінформувала Маляр.

Заступниця міністра оборони запевнила, що з 2014 року жінки потрапляють на передову, в гарячі зони бойових дій, тільки добровільно. Жодного випадку примусового потрапляння на фронт жінки ще не було. До того ж за її словами, Генштаб хоче скоротити кількість спеціальностей, які були обов’язковими для постановки на облік до трьох позицій.

“Нічого боятися не треба! Бо спільна позиція Міністерством оборони і Генерального штабу полягає в тому, щоб жінки ставали на військовий облік не обов’язково, а добровільно. Якщо в Закон внесуть слово “за бажанням”, тобто там буде чітко прописано, що жінки беруться на військовий облік лише за бажанням, тоді не має значення, яким буде список спеціальностей.

Однак Генштаб все одно хоче цей список скоротити до трьох позицій. Це медичні працівниці, фахівці галузі радіоелектроніки та приготування їжі. Генштаб наголошує, що в них є потреба в цих спеціальностях, але йдеться лише про добровільну постановку на облік”, – пояснила посадовиця.

Також Ганна Маляр наголосила, що з 1-го жовтня не відбудеться жодних змін чи обмежень для жінок щодо перетину кордону.




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

13 Грудня, П’ятниця