<

З 1 вересня Православна церква України переходить на новий календар: розповіли, як зміняться дати свят

14:33 | 31.08.2023 / Новини / /
Перегляди
496
/ 1 коментар

З 1-го вересня з початком церковного новоліття, Православна церква України переходить на новоюліанський календар. Таким чином реалізовується відповідне рішення найвищої владної соборної інституції ПЦУ – Помісного Собору.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці Православної церкви України.

«Ми вже неодноразово пояснювали причини, необхідність та особливості запровадження нового обчислення календарних дат релігійних свят, сьогодні ж зупинимося детальніше на практичній складовій цього питання. Тож, що зміниться у наступному церковному році?»– йдеться у повідомленні.

Дати нерухомих свят, постів, загальниць, дні вшанування пам՚яті святих змістяться на 13 днів назад (будуть відзначатися на 13 днів раніше). Наприклад: 8-го (а не 21-го) вересня відзначатимемо свято Різдва Пресвятої Богородиці, 14-го (а не 27-го) вересня – Воздвиження Хреста Господнього, 1-го (а не 14-го) жовтня відзначатимемо Покрова Пресвятої Богородиці. З 15-го листопада по 24-те грудня триватиме Різдвяний піст, а Різдво Христове святкуватимемо 25-го грудня

В наступному році Петрів піст не буде загальним, бо Свята П’ятдесятниця буде святкуватися 23-го червня, а день святих першоверховних апостолів Петра і Павла – вже 29-го червня. Отже не існуватиме визначеного періоду посту, який мав би розпочатися за тиждень після дня Святої Трійці. Але для тих, хто бажає поститися за прикладом розвʼязання цього питання в інших Помісних Церквах може бути взятим для посту період після свята святих апостолів Петра і Павла – з 1-го по 5-го липня. 

Великий піст триватиме з 18-го березня по 4-те травня. Пасха у 2024 році припадає на 5-те травня.

Ця дата є спільною і для тих, хто дотримується юліанського, і для тих, хто живе за новоюліанським календарем. Адже календарна традиція щодо обчислення Пасхалії є загальною для всіх Помісних Православних Церков.

«Кілька років тривала підготовка до цього історичного рішення переходу на більш сучасний і точний календар, яким давно вже послуговується більшість Помісних Православних Церков. Водночас Помісний Собор зберіг за парафіями та монастирями, які цього бажають, право використовувати старий (юліанський) календар. Календарна реформа буде проходити без примусу, спокійно і розважливо, даючи всім можливість прийняти необхідні зміни поступово й усвідомлено. Слава Богу за все!» – зазначили священослужителі.
один коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

24 Липня, Середа