<

З 1 липня Чехія змінює умови допомоги для українців

17:16 | 26.06.2023 / Новини / , /
Перегляди
494
/ Коментарі відсутні

Чехія запроваджує нові умови допомоги для українців. Поправки до закону щодо українських біженців у Чехії «Lex Ukrajina V» набудуть чинності 1-го липня. Вони регулюють питання з наданням допомоги та безплатного житла.  

Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, – пише ТСН.

Фінансова допомога

Для українців скасовуються окремі виплати. Від липня діятиме лише комплексна фінансова допомога. Вона включатиме витрати на житло й інші потреби українців. Після того, як мине 150 днів з моменту надання тимчасового захисту, переселенці отримуватимуть прожитковий мінімум – 3130 крон (5200 гривень).

Солідарні виплати

Їх отримуватимуть тільки власники житла, які прихистили українців і проживають з ними разом. Але зміниться сума – замість 3000 крон (5072 грн) буде 2400 крон (4057 грн).

Водночас допомогу перестануть виділяти тим, хто поселив біженців, але не живе з ними. Натомість громадянам України пропонують укласти договір про оренду й самостійно оплачувати житло зі своєї комплексної допомоги.

Безплатне проживання

Соціальне житло надаватиметься на 150 днів з моменту надання тимчасового захисту. Якщо цей термін станом на 1 липня вже вичерпаний, то українці зможуть жити безоплатно ще 90 днів. Після цього біженці, які не входять до категорії вразливих осіб, повинні домовитися з власником про оплату житла або знайти нове.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

25 Червня, Вівторок