<

Юний винахідник із Сумщини прославився на всю Україну своєю розробкою робота-сапера

01:44 | 11.07.2024 / Новини / , /
Перегляди
128
/ Коментарі відсутні

15-річний Єрмак Роговий з міста Шостка створив унікального робота-розмінувальника, який може перетворюватися на дрон-камікадзе. Він здатний виявляти протипіхотні та протитанкові міни, а керувати пристроєм можна дистанційно, що забезпечує безпеку оператора у разі вибуху.

Про це повідомляє сайт новин Сумщини «Данкор онлайн» з посиланням на сюжет ТСН.

Єрмак захоплюється технікою з трьох років, а батьки підтримали його інтерес, відвівши на станцію юних техніків. Саме там він розробив свою гордість – універсального робота-розмінувальника. Прототип створений для потреб військових і рятувальників.

Про розробку

Робот оснащений клешнею-маніпулятором, камерою та металошукачем, що дозволяє виявляти міни на глибині до 30 сантиметрів. Завважки лише кілька кілограмів, він не вибухає від мін.

«Коли робот виявляє міни, він видає звуковий сигнал. Якщо міна на поверхні, може взяти її маніпулятором або викинути маркер», – розповідає хлопчик.

Собівартість робота становить 7000-8000 грн, але Єрмаку вдалося створити його за 1000 грн. Розробка тривала близько року за підтримки керівника гуртків станції юних техніків Євгенія Небилиці. Він зазначає, що робот багатофункціональний і може використовуватися як дрон-камікадзе для перенесення вибухівки.

Єрмак брав участь у Малій академії наук два роки поспіль. Минулого року він здобув 1 місце на обласному рівні, а цього року – 1 місце на області та 3 місце на всеукраїнському рівні.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

21 Липня, Неділя
20 Липня, Субота