<

ЄС погодив виділення Україні €50 мільярдів

23:04 | 1.02.2024 / Новини / , /
Перегляди
39
/ Коментарі відсутні

Всі 27 лідерів Євросоюзу дійшли консенсусного рішення навколо ухвалення Українського фонду в багаторічному бюджеті ЄС на 2024-2027 роки обсягом €50 мільярдів.

Про це повідомив голова Європейської ради Шарль Мішель, передає Укрінформ.

«Ми маємо угоду та єдність. Всі 27 лідерів погодили додатковий пакет підтримки України у 50 мільярдів євро в бюджеті ЄС. Це фіксує міцне, довгострокове, передбачуване фінансування для України. ЄС приймає на себе лідерство та відповідальність у підтримці України: ми знаємо, якою є ставка», – написав Шарль Мішель.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль подякував лідерам країн Європейського Союзу за непохитну підтримку та одноголосне рішення про виділення Україні допомоги загальним обсягом 50 млрд євро. Про це очільник уряду України написав у Телеграмі.

«Європейська рада підтримала створення нового фінансового інструменту для України Ukraine Facility», – зазначив він.

Шмигаль нагадав, що Ukraine Facility — чотирирічна програма загальним обсягом 50 млрд євро.

За його словами, значна частина цих коштів буде спрямована до держбюджету й допоможе у фінансуванні бюджетного дефіциту.

«Ще один компонент програми передбачає створення спеціального інвестиційного інструменту для покриття ризиків у пріоритетних секторах», – підкреслив Прем’єр-міністр.

Він додав, що це дозволить залучити додаткові кошти на інвестиції.

«Вдячний Президенту Євроради Шарлю Мішелю та лідерам держав-членів ЄС за непохитну підтримку. Кожен ваш голос — це вагомий внесок у нашу спільну перемогу», – резюмував очільник українського уряду.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

13 Квітня, Субота