Виплати по 1500 грн: у ПФУ перевіряють випадки подвійного нарахування
У Пенсійному фонді України заявили, що поодинокі випадки помилкового повторного нарахування одноразової допомоги у розмірі 1500 грн не вплинули на інші соціальні виплати — вони здійснюються у повному обсязі.
Про це повідомили у фонді на своїй сторінці у фейсбуці.
Зазначається, що під час перевірки виплат було виявлено окремі ситуації, коли через технічний збій деякі громадяни могли отримати кошти повторно. Водночас у ПФУ наголошують: жодні інші соціальні виплати через це не скасовувалися.
Наразі триває звірка правильності проведених нарахувань. У випадках подвійних виплат повернення коштів відбуватиметься виключно у законний спосіб.
Також у фонді перевіряють звернення щодо можливого блокування банківських карток, некоректного списання коштів або неправильного інформування отримувачів.
У ПФУ підкреслюють: якщо людина вже використала отримані кошти, це не є підставою для припинення соціальних виплат. У таких ситуаціях застосовуватимуть індивідуальний підхід із наданням необхідних роз’яснень.
Громадян закликають не повертати кошти самостійно та за потреби звертатися до територіальних підрозділів Пенсійного фонду за консультацією.
Про порядок врегулювання ситуації з помилковими виплатами повідомлять кожному окремо найближчим часом. Також у фонді обіцяють переглянути технічні процедури, щоб уникнути подібних випадків у майбутньому.
