<

Виманювання грошей від імені держустанов: волинян попереджають про нову шахрайську схему

15:18 | 10.04.2024 / Новини / , /
Перегляди
90
/ Коментарі відсутні

Зловмисники створюють телеграм-канали, де виманюють особисті та банківські дані пенсіонерів від імені державних закладів, при цьому використовують символіку цих установ.

Про це повідомляє пресслужба поліції Волині.

Зокрема, у таких телеграм-каналах особам пропонують отримати неіснуючі види соціальних послуг. При цьому використовується символіка державних установ або вигаданих організацій, які нібито допомагають пенсіонерам.  Для маскування такі повідомлення розбавляються різними матеріалами і життєвими порадами.

Жителів Волині застерігають, що посилання, розміщені в таких анонімних телеграм-каналах, можуть вести на фішингові вебсайти або на ресурси, які містять шкідливе програмне забезпечення чи дезінформацію.  Також, звертають увагу, що в майбутньому такі телеграм-канали можуть швидко перепрофілюватися для поширення ворожої пропаганди.

Волинянам радять перевіряти інформацію про доступні пенсіонерам соціальні послуги на офіційному сайті Пенсійного фонду України, або звернутися безпосередньо до свого управління ПФ за місцем проживання. 

Водночас, інформацію про послуги для малозахищених груп населення можна дізнатися в Управлінні соціального захисту.

Закликають дотримуватися наступних порад, щоб не стати жертвою аферистів і не втратити свої заощадження:

  • не переходьте за сумнівними посиланнями; 
  • отримуйте дані про доступні соціальні послуги чи благодійну допомогу лише на офіційних сайтах організацій, які їх пропонують, або безпосередньо на їх території; 
  • перевіряйте правильність URL-адреси сайту перед в веденням конфіденційних даних – навіть найменша невідповідність може означати, що користувач потрапив на фішинговий сайт; 
  • не вводьте на сумнівних сайтах дані банківських карток (CVV-коди, терміни дії картки тощо) для отримання коштів; 
  • не повідомляйте стороннім особам коди-підтвердження, які приходять у SMS-повідомленнях або безпосередньо у застосунки.

“При розголошенні платіжної інформації – негайно зверніться до банку та заблокуйте карту”, – йдеться у повідомленні.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

30 Травня, Четвер