<

Вперше за 20 років на Волині зареєстрували випадок бруцельозу

05:26 | 30.03.2024 / Новини / /
Перегляди
144
/ Коментарі відсутні

На Волині зареєстрували випадок захворювання на бруцельоз, яке в області не реєстрували майже 20 років – захворів 60-річний мешканець Луцька.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці Волинського обласного центру контролю та профілактики хвороб.

У січні цього року в 60-річного лучанина з’явилися болі в суглобах, підвищення температури тіла, головний біль, запаморочення. З такими симптомами наприкінці лютого чоловік звернувся за медичною допомогою за місцем проживання.

Через постійні болі в суглобах та м’язах у кінці березня він повторно звернувся до медиків. Лікар-інфекціоніст скерував чоловіка на додаткове обстеження, яке виявило збудник бруцельозу. Нині хворий отримує відповідне лікування.

Зазначають, що чоловік має дачний будинок, де утримує котів, собак та кролів.

Фахівці центру в ході епідрозслідування встановили, що хворий систематично купував на ринку в незнайомих людей м’ясо, молоко та молочні продукти. Вживав їх без термічної обробки.

Що таке бруцельоз та як вберегтися від хвороби?

Це – інфекційне зооантропонозне (спільне для людей і тварин) захворювання, спричинене мікроорганізмами роду Brucella. Воно передається контактним шляхом від тварин-носіїв збудника (великої рогатої худоби, овець, кіз, свиней, кролів), а також їх інфікованих продуктів або тканин. Хвороба має здатність до хронічного рецидивного перебігу з переважним ураженням органів руху, нервової і сечостатевої систем організму. Від людини до людини бруцельоз не передається.

Інфікування людини відбувається, переважно, аліментарним (через уживання заражених продуктів) шляхом, рідше – контактним або аерогенним. В основному, при споживанні некип’яченого молока і сирих молочних продуктів, а також сирого м’яса.

Симптоми бруцельозу дуже різноманітні. Найчастіше, хвороба починається гостро, з підвищення температури тіла до 39-40°C, супроводжується ознобом, рясним потовиділенням, слабкістю, болем у м’язах, збільшенням лімфатичних вузлів, обмеженням рухливості суглобів.

Можливий також поступовий розвиток хвороби. Для нього характерна субфебрильна температура (37,1 – 38 °C), безсоння, зниження апетиту, головний біль і дратівливість, болючість у суглобах не різка.

Ці прояви то стихають, то повертаються упродовж 3-4 тижнів.

Поширені симптоми бруцельозу:

 • порушення сну, головний біль;
 • закреп;
 • зниження (відсутність) апетиту;
 • болі у м’язах та суглобах;
 • загальна слабкість, депресія;
 • озноб та лихоманка;
 • підвищене потовиділення, сухість у роті ;
 • брадикардія.

Часто бруцельоз спричиняє алергічні захворювання – висипи, дерматити. Також потерпає опорно-рухова система (розвиваються артрити, синовіти, бурсити).

Ураження нервової системи проявляються невритами (наприклад, лицьового або слухового нерва), неврозами та ішіорадикулітами.

Внаслідок ураження сечостатевої системи у жінок відбувається розлад менструального циклу, може розвинутися ендометрит. Якщо жінка вагітна, може статися викидень. У чоловіків з боку сечостатевої системи розвиваються епідидиміти і орхіти.

Лікують бруцельоз, переважно, у стаціонарі.

Заходи профілактики:

 • не вживайте сире молоко та молокопродукти;
 • споживайте їжу лише відомого походження;
 • споживайте м’ясо тільки після термічної обробки;
 • не купуйте молочні та м’ясні продукти на стихійних ринках.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

28 Травня, Вівторок