<

Володимирська ВЦА зриває процес переходу Бортнівської парафії до ПЦУ

Цей запис опубліковано більш як рік тому
21:15 | 22.07.2022 / Володимир / , , , /
Перегляди
3545
/ коментарів 10

Парафіяни церкви Різдва Пресвятої Богородиці, що у селі Бортнів Поромівської громади, які 22-го травня прийняли рішення про перехід з московського патріархату до ПЦУ, досі не можуть отримати документи на реєстрацію статуту релігійної громади. Процес затягує Володимирська районна державна адміністрація (зараз ВЦА), яка шукає будь-які зачіпки в законодавстві, аби не дозволити вірянам позбутися московського ярма.

Нагадаємо, збори релігійної громади у Бортнові відбулися 22-го травня. Тоді 65 членів релігійної громади проголосували за перехід з УПЦ МП до ПЦУ, одна людина утрималась. Тоді священник отець Петро Кубінський заявив, що підтримує волю своїх парафіян. Написав клопотання про перехід до Митрополита Епіфанія, яке той задовольнив.

Однак, за короткий проміжок часу, думка священника змінилася. 25-го травня він вирішив зібрати нові збори, де, нібито 54 людини проголосували, щоб лишитися в Українській православній церкві московського патріархату, хоча документів з підписами журналістам не показали. Підтримати священника та “слідкувати за порядком” на зборах приїхали й священники УПЦ МП з Нововолинська.

Селяни, які вирішили перейти до ПЦУ, все вирішили не здаватися і відстояти справедливість.

Вони звернулися про перехід з документами з перших зборів до Волинської ОДА, там запитали рекомендації від Поромівської громади та Володимирської районної ВЦА.

Територіальна громада на запит дала позитивну щодо переходу відповідь, адже документи були складені належним чином та нотаріально завірені.

Натомість Володимирська районна адміністрація на чолі із головою Юрієм Лобачем та його заступником, колишнім мером Нововолинська, Борисом Сапожніковим в будь-який спосіб намагаються завадити процесу, вишукуючи юридичні зачіпки у документах, аби церква лишилася промосковською.

В розпорядженні інтернет-видання “БУГ” опинився лист, який надіслали голові громади Олегу Савчуку з проханням ще раз надати документи з організації переходу, тим самим організовуючи бюрократичну тяганину та максимально затягуючи процес переходу.

“Ці всі документи уже надані, щоб було швидше, вони могли просто зробити запит до обласної адміністрації. У нас всі документи офіційно завірені у нотаріуса, процедура проходила відкрито, на відміну від других зборів, які організував священник, де “все на коліні написано”, їхні документи навіть нам не хочуть показувати.

Мені цікаво, чи всі села проходили такі процедури. І це в той час, коли в країні триває війна, коли ми відстоюємо своє українське, нам тут на Волині “вставляють палки в колеса””, – зазначає ініціатор зборів про перехід Роман Франчук.

Чоловік розповів, що священник Петро Кубінський і далі проводить службу у церкві для прихильників московського патріархату, він позабирав запасні ключі у скарбничого та старости села.

Натомість віряни, які вирішили звільнитися від московського ярма та перейти до ПЦУ, проводять служби біля храму. Вони поки не мають постійного священника, до них приїжджають отці з сусідніх сіл чи Нововолинська. Проте вони вірять, що справедливість все ж буде на їхньому боці, і вони зможуть відстояти свою проукраїнську позицію.
коментарів: 10
 1. Якась однобока стаття. А богослужіння і УПЦ і ПЦУ проходять під церквою. Щось той чоловік “недопояснив”…

  • А нема чого пояснювати Україні повинна бути своя церква в Росії українських немає.

 2. А що хотіти від росіянина Сапожнікова, у якого і дочка в Білорусі. У нього вже хліб приготовлений для асвабадителей!

  • сапожніков колись за часів срср виганяв людей з церков тому що религія опіум для народу

 3. “Борітеся – поборете! Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава і воля святая!”
  Т.Г. Шевченко. Я взагалі не відаю, яким чином, і як, колишні комуняки засіли у Володимирській РДА? Ніхто з посполитих і на сайт “Миротворець” документів не подасть, ані Президенту – це ж його промосковські гундяєвці у селах володимирських, водицю каламутять. Служба в них – мед! Незабаром дьогтем стане. Напишіть, хто з нововолинських священиків УАЦ МП їздив у Бортнів. І я їх розмалюю, “як Бог черепаху”.

 4. Ще оприлюдніть фото цих “президентських” діячів з георгіїськими стрічками (є такі фото!)

  • Є в мене такі фото. На жаль, сайт “БУГ” не надає можливості опублікувати їх під коментарем. Заходьте в групу “Нововолинськ без Сапожнікова!” і дивіться. Там вони є у всій красі.

 5. Поки ВР не займется сатаністами з РПЦ ніякого толку не буде ,а наші районні дебіли теж прихожани цих гундяївських вертепів ,то про що мова .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

19 Липня, П’ятниця
18 Липня, Четвер