<

Володимир-Волинська єпархія УПЦ МП просить в Онуфрія про статус автокефалії

Цей запис опубліковано більш як рік тому
14:44 | 4.03.2022 / Володимир / , /
Перегляди
4870
/ коментарі 4

1-го березня, на засіданні єпархіальної ради, митрополит Володимир, вислухав і повністю підтримав прохання благочинних округ, намісників монастирів, настоятелів соборів та проректорів духовних шкіл про невідкладне звернення до митрополита Онуфрія щодо вирішення давно назрілого питання, про набуття Українською Православною Церквою статусу повноцінної автокефалії.

Про це повідомили на сайті Володимир-Волинської єпархії. Сам владика давати коментар БУГу стосовно свого рішення відмовився.

Повний текст прохання:

«Його Високопреосвященству Високопреосвященнішому Володимиру Митрополиту Володимирському і Ковельському Членів єпархіальної ради, благочинних округ та намісників монастирівпрохання Ваше Високопреосвященство, маємо гостру потребу довести до Вашого відома, що повномаштабна агресія російських регулярних військ на територію України, під надуманим приводом захисту інтересів українців і вірних Української Православної Церкви, викликала несприйняття і шалений спротив усіх верств населення і, особливо, парафіян громад УПЦ ввіренної Вам єпархії.

Наші сини – молоді прихожани пішли добровольцями, аби поповнити українську армію, наші парафіяни-чоловіки в перших рядах територіальної оборони, наші дружини і парафіянки докладають усіх зусиль, аби забезпечити усім необхідним, як армію, так і тих, хто змушений внаслідок війни покинути свої домівки.

Ввірена Вам паства разом з усім українським народом!Разом з тим, тривале замовчування, або ж однобоке висвітлення подій в Україні і навколо Української Православної Церкви з боку РПЦ, явне не розуміння реалій, або ж нехтування ними, вже давно поставило перед нашою паствою і більшістю священників питання про доцільність і необхідність набуття Українською Православною Церквою статусу повноцінної і визнаної з боку РПЦ незалежності – автокефалії.

Коли вже йшла повномасштабна російська агресія і за декілька днів боїв загинули тисячі військових з обох сторін, Святійший Патріарх Кирило заявив: «Не дай Бог, чтобы между Россией и Украиной пролегла страшная черта, обагренная кровью братьев». Так от, ця межа вже пролягла!

Необхідно терміново вжити усі можливі заходи для того, аби зупинити війну та вберегти паству і пастирів від подальших спокус і розчарувань, розколів і відпадіння від Церкви. Ваше Високореосвященство, ввірена під Ваш архіпастирський омофор паства і священники звертаються з наполегливим проханням подати на імʼя Блаженнішого Митрополита ОНУФРІЯ синівське клопотання від Володимир-Волинської єпархії про термінове скликання Священного Синоду УПЦ зі зверненням до Святійшого Патріарха і Священного Синоду РПЦ для прийняття давно обіцяного рішення – дарування автокефалії усій повноті Української Православної Церкви на чолі з Блаженнішим Митрополитом Онуфрієм для збереження канонічності і визнання іншими Помісними Церквами.

З синівним послухом Вашому Високопреосвященству, члени єпархіальної ради Володимир-Волинської єпархії»

Інтернет-видання “БУГ” звернулося до митрополита Володимира за коментарем, але настоятель Успенського собору відмовився коментувати ситуацію з автокефалією.
коментарів: 4
  1. Що за розвод по москальськи не будьте наівними ЧЕМОДАН КОРАБЛЬ РАСЄЯ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

22 Лютого, Четвер
21 Лютого, Середа