Вільний мікрофон: чи підтримують володимирчани та нововолинці процес дерусифікації та декомунізації у їх містах
Демонтаж історичних пам’яток радянського союзу, перейменування вулиць та загалом відмова від залишків комуністичної ідеології та всього російського набирає обертів по всій Україні. Дерусифікація та декомунізація дібралися і до Володимира з Нововолинськом.
У Нововолинську поміняли дату початку Другої світової війни на пам’ятнику “Воїну-захиснику” з 1941-го на 1939-ий роки, як те визнає весь світ, а не лише союз.
У Володимирі обговорюють демонтувати пам’ятник-танк, шпиль на площі та інші радянські символи, яких у місті не чимало.
Не повинно оминути наші міста й перейменування вулиць, названих іменами російських діячів. Наприклад, вулицю Рєпіна одна нововолинянка запропонувала перейменувати на Квіткову.
Вулиця Павлова у Володимирі може стати, наприклад, вулицею полку Азов або Чорнобаївською.
Як на зміни, які можуть відбутися, реагують містяни та чи готові вони позбутися привида комунізму, дізналися у вільному мікрофоні.
Якщо нашому міському голові та його “команді змін” такі дорогі пам`ятники тоталітарного радянсько-імперського минулого – хай демонтують їх і розмістять, ну скажімо, в “козячому парку”. Чи на теритирії ВУКГ. Місця – і там і там, вистачить з надлишком. Можуть, їздити туди, перед початком свого робочого дня кланятись і класти квіти, ридма-ридати та співати “Взвєйтєсь кострамі сініє ночі…” Або влаштовувати будь-які інші, “совкові”, нічні шабаші.
комсомолець заготовував свої спітчі для старого мера, але вирішив, не пропадати ж добру, тепер використовуе проти нового, хе-хе
Я розумію що це все радецьке. Но але скільки Українців поклали голови в тій війні. І це також потрібно пам’ятати. А не все під один гребінець.
Після війни нехай собі перейменовують
“Слово о плъку Игоревѣ” також будемо дерусифікувати? Чи правильніше було би заборонити кацапособачий говірці називатися “руською”?
Нет, не поддерживаю!