<
Інші розділи
Sinoptik - logo

Погода на найближчий час

Війна війною, а обід за розкладом: як у Володимирі годують захисників та переселенців

Цей запис опубліковано більш як рік тому
20:18 | 26.03.2022 / Володимир / , , , /
Перегляди
1987
/ Коментарі відсутні

Під час війни кожен з нас працює на власному фронті: доки мужні захисники зі зброєю в руках боронять нашу землю, дбайливі господині у тилу невтомно розкачують тісто, аби наліпити чергову партію смачних вареників та пиріжків.

У громаді Володимира харчуванням місцевих тероборонівців і вимушено переміщених осіб, а також заготівлею харчів і страв для військових займаються здебільшого працівники навчальних закладів: міських і сільських шкіл та садочків, обласних освітніх закладів та безпосередньо працівники управління з гуманітарних питань, повідомляють у фейсбуці громади.

Якщо у перші дні війни волонтерську допомогу з харчуванням надавали місцеві підприємці, які безплатно годували переселенців та тероборонівців у своїх закладах, то зараз цей процес повністю налагоджений в установах освіти.

Усі борошняні страви, що виліплені протягом дня в освійтніх закладах, заморожують, а відварюють та смажать їх безпосередньо перед поїздкою на передову. Такі передачі для військовослужбовців організовуються кілька разів на тиждень. Для того, щоб вареники доїхали свіжими, їх попередньо заливають розтопленим смальцем.

Окрім володимирчан, уже двічі долучався до таких передач і колектив Затурцівської спеціалізованої школи, працівники якої також наготували багато смачних вареників, пельмень, пиріжків та пончиків з різними солоними та солодкими начинками, які були відправлені на передову на початку цього тижня.

Для харчування вимушено переміщених осіб у місті організовано два основних пункти – це міська гімназія, де годують 20 осіб, котрі мешкають у спорткомплексі та ЗОШ №5, де харчуються 22 переселенці, які мешкають у гуртожитку неподалік школи.

У Суходільському опорному закладі оселились 5 переселенців, які тут же і харчуються. Щодо мешканців гуртожитку педагогічного фахового коледжу, то вони готують їжу самі з тих продуктів, які надає координаційний центр.

Захисників, які цілодобово чергують на блокпостах, харчують дошкільні навчальні заклади – сніданок готує Зарічанський ЗДО, про обід дбає ЗДО №2, а вечерею пригощає ЗДО №8. Правоохоронців, які патрулюють місто, харчують у ресторані «Імпреза».

Щодо обласних коледжів та фахових центрів, то вони також не залишились осторонь організації харчування – кухарі Центру професійної освіти неодноразово готували для захисників смачні пиріжки та котлети у тісті, працівники агротехнічного коледжу також регулярно ліплять вареники для військових та годують працівників військомату та бійців тероборони. Просто на своїх робочих місцях працюють, наче бджілки, і працівники структурних підрозділів управління з гуманітарних питань.

Не секрет, що Володимир став транзитним містом для тисяч біженців, які змушені були покинути свої домівки та шукати прихистку закордоном. Для водіїв, які перевозили дітей та жінок, у місті організовують нічліг та харчування у обласному ліцеї «Центр освіти».

Як зазначила начальник управління з гуманітарних питань Оксана Бігун, ті дві сотні тисяч гривень, які були виділені на харчування правоохоронців та терборони з резервного фонду місцевого бюджету, поки що не будуть використовувати, адже наразі вистачає запасів овочів освітніх закладів та продовольства, зібраного волонтерами.

«Продовольчі ріки» у нашій громаді не вщухають: зарічанці насушили більше двох десятків ящиків сухарів, зібрали багато консервації, тушонок та сала. Ласків надав більше пів тисячі яєць та десятки літрів сметани. І це лише мала частина усього, що збирається та робиться кожного дня.

“Щиро дякуємо усім тим справжнім “феям” та “чарівникам”, які дбають за те, аби наші захисники та люди, для яких Володимир став новою домівкою, були смачно нагодовані їжею, приготованою з душею”, – пишуть у пості.




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

18 Листопада, Понеділок
17 Листопада, Неділя