Учні Володимирської ЗОШ №5 перемогли у міжнародному освітньому конкурсі
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2022/07/foto042-1-2.jpg)
Володимирська ЗОШ №5 імені Анатолія Кореневського уже вдруге взяла участь у конкурсі Освітньої кампанії для молоді у межах програми «Польща-Білорусь-Україна» і вдруге успішно – учні 9-11-х класів разом із вчителькою образотворчого мистецтва Тетяною Салухою всього за тиждень впорались з усіма непростими завданнями конкурсу і стали його фіналістами.
Всього з України перемогу здобули 8 команд. Іще 8 переможців – з Польщі. Білорусь зі зрозумілих причин цього року була виключена зі списку учасників конкурсу, – пишуть на сайті Володимира.
“Проєкт був розрахований на територію прикордоння, тож участь у ньому брали здебільшого області заходу України, – розповідає Тетяна Салуха, під керівництвом якої команда ЗОШ №5 стала фіналістом. – Щоб потрапити у фінал конкурсу, який цього року проходив під гаслом «Творчі, інноваційні, активні!» потрібно було виконати декілька проєктних завдань: описати корисну для людства річ, яку було винайдено на території прикордоння, проілюструвавши це у вигляді коміксу, зробити опис власного винаходу та написати пісню”.
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2022/07/foto041-1-1.jpg)
Всього за тиждень учасникам шкільної команди Артуру Салусі, Мар’яні Піскуровській, Богдані Дорош та Юлії Симчук вдалось мобілізувати усі свої таланти та уміння, адже кожен з них має свої сильні сторони – хтось гарно малює, хтось пише вірші та пісні, а хтось генерує креативні ідеї.
Виконуючи завдання із винаходом, учні обрали годинник для діабетиків, патент на який має ужгородський фізик та винахідник Петро Бобонич. У коміксі діти зобразили історію про те, як винахідник створив глюкометр для своєї дружини, яка хворіє на діабет.
Власний винахід команди п’ятої школи зобразили у вигляді «Гарячого капелюха» – винахід під назвою «Hot hat» обладнаний багатьма датчиками для вимірювання тиску, пульсу, серцебиття, насиченості крові киснем, для виміру радіаційного середовища тощо. Капелюх патріотичного синьо-жовтого забарвлення також може віддавати та поглинати тепло, тому носити його можна як влітку, так і взимку.
Гасло цьогорічного конкурсу – «Creative, innovative, active!», тож його потрібно було використати у пісні, яку учасники писали самі. Команда Володимирської школи №5 написала пісню українською мовою про сучасну молодь, а у приспіві використали гасло англійською. Усі доробки по трьох завданнях були надіслані на адресу конкурсу і вже невдовзі ЗОШ №5 отримала радісну звістку про вихід її команди до фіналу.
Призом для переможців конкурсу стане поїздка до Польщі, яка відбудеться орієнтовно у вересні. Команда ЗОШ №5 поїде разом з іншими командами-переможцями до Варшави.