<
Інші розділи
Sinoptik - logo

Погода на найближчий час

Товариству мисливців і рибалок Володимирського району передали в користування 24 тис. га мисливських угідь

12:40 | 27.11.2024 / Володимир / , , /
Перегляди
2465
/ Коментарі відсутні

Володимир-Волинській районній організації Українського товариства мисливців і рибалок надали у користування мисливські угіддя для ведення мисливського господарства. Йдеться про понад 24 тисячі гектарів землі. Відповідне рішення прийняли 14-го листопада на сесії Волинської обласної ради.

Як зазначив голова постійної комісії облради з питань екології, раціонального використання природних ресурсів, депутат Юрій Ройко, на сесію винесли 12 питань про надання мисливських угідь обласному, районним і міськрайонним товариствам мисливців і рибалок.

«Товариство мисливців і рибалок Волині – наймасовіше об’єднання мисливців, яке нараховує понад 7 тисяч членів. До речі, значна частина з них – це ветерани війни, учасники бойових дій і воїни Збройних сил України. Термін користування мисливськими угіддями в них закінчився у 2022 році. Ці угіддя перейшли до Державного мисливського резерву.

Останнім часом поширюється інформація, що понад 800 тисяч гектарів мисливських угідь області не мають господаря, бо в користувачів вичерпалися терміни й угіддя перейшли до Державного мисливського резерву. Є певні закиди і до обласної ради, що через ненадання мисливських угідь немає кому охороняти, підгодовувати диких тварин і регулювати їх чисельність.

Насправді утриманням мисливських угідь, які відійшли до Державного мисливського резерву, ніхто не займався і не займається, бо на проведення цих заходів узагалі не передбачено фінансування. Сьогодні запропоновано надати товариствам мисливців і рибалок у користування мисливські угіддя загальною площею 442 тисячі гектарів, із них лише 23% лісових площ, решту 77% займають польові та водно-болотні території. Таким чином на значних територіях, передусім на полях, лугах, болотах, з’явиться конкретний господар, який буде вести мисливське господарство, займатися охороною та регулюванням чисельності мисливських тварин», – проінформував Юрій Ройко.

Врешті депутати одноголосно вирішили надати Володимир-Волинській районній організації Українського товариства мисливців і рибалок у користування мисливські угіддя для ведення мисливського господарства загальною площею 24286,7108 га: лісові – 1348,6502 га, польові – 19213,4006 га та водно-болотні – 3724,66 га. Землю виділили на 15 років.

Відповідно до прийнятого рішення, Володимир-Волинській районній організації Українського товариства мисливців і рибалок необхідно встановити на місцевості межі в натурі, відмежувати територію мисливського господарства розпізнавальними знаками, аншлагами, панно, але не менше ніж одне панно на 5 тис. га та один розпізнавальний знак на 1 тис. га, нанести на планово-картографічні матеріали всі об’єкти природно-заповідного фонду, а також врахувати режими території та об’єктів природно-заповідного фонду під час ведення мисливського господарства.

Загалом депутати погодили усі 12 проєктів рішень і передали в користування товариствам мисливців і рибалок 442 тисячі гектарів мисливських угідь Волині. 23% цих земель — це ліси, 77% займають польові та водно-болотні території.

Зокрема, відповідні земельні ділянки отримали:

  • Волинська обласна організація Українського товариства мисливців і рибалок,
  • Луцька районна організація Українського товариства мисливців і рибалок,
  • Турійське районне товариство мисливців і рибалок «Тур»,
  • Рожищенська районна громадська організація «Українського товариства мисливців та рибалок»,
  • Ратнівська районна організація Українського товариства мисливців і рибалок,
  • Старовижівська районна організація Українського товариства мисливців та рибалок,
  • Володимир-Волинська районна організація Українського товариства мисливців і рибалок,
  • Ковельська міськрайонна організація Українського товариства мисливців та рибалок,
  • Любешівська районна громадська організація Українського товариства мисливців та рибалок,
  • Маневицька районна організація Українського товариства мисливців і рибалок,
  • Локачинська районна організація «Українського товариства мисливців і рибалок»,
  • Шацька районна організація українського товариства мисливців і рибалок.

Першочерговим завданням мисливців і рибалок має бути проведення комплексу заходів, спрямованих на покращення умов існування, розмноження та збільшення чисельності мисливських тварин, зокрема годівля в осінньо-зимовий період.




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 Грудня, Неділя
7 Грудня, Субота